متن خبر

فضاپیمای JUICE Jupiter اروپا پیش از پرتاب آوریل به فرودگاه فضایی می رسد

فضاپیمای JUICE Jupiter اروپا پیش از پرتاب آوریل به فرودگاه فضایی می رسد

اخبارفضاپیمای JUICE Jupiter اروپا پیش از پرتاب آوریل به فرودگاه فضایی می رسد
شناسهٔ خبر: 266562 -
خبرکاو:

فضاپیمای کاوشگر قمرهای یخی مشتری (JUICE) آژانس فضایی اروپا برای آماده سازی نهایی برای پرتاب وارد فرودگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه شده است.

JUICE در 9 فوریه از تاسیسات ایرباس در تولوز فرانسه خارج شد (در برگه جدید باز می شود) و در فرودگاه فضایی Kourou باز شده است. این فضاپیمای 13668 پوندی (6200 کیلوگرمی) قبل از پرتاب با موشک آریان 5، تحلیل های نهایی و سوخت گیری را انجام خواهد داد.

این ماموریت قرار است در 13 آوریل انجام شود، زمانی که یک سفر هشت ساله به مشتری را برای رصد قمرهای یخی اروپا ، کالیستو و گانیمد آغاز خواهد کرد.

مطالب مرتبط : فضاپیمای ناسا عکس جدیدی از قمرهای مشتری آیو و اروپا گرفت.

این فضاپیما 10 محموله علمی را حمل می کند و 35 پرواز از قمرها انجام می دهد و میدان های مغناطیسی آنها را مطالعه می کند و به دنبال سرنخ هایی در مورد شرایط موجود در اقیانوس های زیرسطحی آنها و اینکه آیا این قمرها می توانند به طور بالقوه حیات را پشتیبانی کنند، می گردد.

JUICE بالاخره در سال 2034 برای آخرین بخش ماموریت خود وارد مدار گانیمد خواهد شد و اولین فضاپیمایی خواهد بود که به دور ماه دیگری غیر از ماه ما می چرخد.

داستان های مرتبط:

پس از ورود به فضا، JUICE آرایه های خورشیدی عظیمی را با مساحت 915 فوت مربع (85 متر مربع) مستقر خواهد کرد که برای تامین انرژی فضاپیما در حین چرخش به دور مشتری در فاصله متوسط ​​484 میلیون مایلی (778 میلیون کیلومتری) از آن مورد نیاز است. خورشید .

JUICE توسط ESA به عنوان یک ماموریت شاخص در سال 2012 به عنوان بخشی از برنامه چشم انداز کیهانی خود انتخاب شد. ناسا، آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) و آژانس فضایی اسرائیل نیز در این ماموریت مشارکت داشتند. در همین حال، ناسا در تلاش است تا ماموریت Europa Clipper خود را برای پرتاب در سال 2024 آماده کند.

ما را در Twitter @ Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است