متن خبر

فضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد

فضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد

اخبارفضاپیمای ناسا نمونه های جمع آوری شده از سیارک بنو را به خارج از فضاپیما می ریزد
شناسهٔ خبر: 130639 -
خبرکاو:

ناسا هفته گذشته اعلام کرده بود که فضاپیمای OSIRIS-REX توانسته نمونه‌هایی را از سیارک بنو جمع آوری کند. اما اکنون به نظر می رسد این فضاپیما نتوانسته نمونه های جمع آوری شده را حفظ کند و در حال رها کردن نمونه های سیارک بنو در فضا است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تصاویری که از فضاپیمای OSIRIS-REX ارسال شده نشان می دهد که بخشی از نمونه های جمع آوری شده توسط فضاپیما در حال  بیرون ریختن از بخش موردنظر است. این فضاپیما که پس از ۴ سال کاوش در تاریخ ۲۲ اکتبر به سطح سیاره بنو رسیده بود نمونه‌هایی را از این سیارک جمع‌آوری کرده است.

تبلیغات

هنگام فرود این فضاپیما جمع آوری نمونه توسط تگ انجام گرفت. سپس با آزاد کردن انفجار گاز نیتروژن برای ترکیب خاک و سنگ های کوچک، این نمونه برای فضاپیما جمع‌آوری شد. پس از ارسال تصاویر توسط این فضاپیما پژوهشگران ناسا این تصاویر را بررسی کرده و به چند نکته خوب و بد دست پیدا کردند. اول این که فضاپیما توانست با قرارگیری در زاویه درست مواد موجود در عمق چند سانتی متری سیارک را جمع‌آوری کند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برخی قطعات سنگی بزرگتر باعث شده اند تا درب بخش فلم‌ مایر که همان کلاهک مربوط به جمع آوری نمونه بوده است را حرکت داده و در حال حاضر مواد یا خاک جمع آوری شده از این بخش کلاه در حال نشت کردن به بیرون است.

محققان پس از درک موضوع سعی کردند تا مکان جرم های نمونه را از بخش جمع آوری به سمت کپسول بازگشت نمونه فضاپیما تغییر دهند. گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که هم اکنون نمونه ها در موقعیت خوبی قرار دارند.

ارسال نظرtt

tt

tt


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو