سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فصل ۲ بنیاد تاریخ انتشار آسمانی دارد – و یک تریلر حماسی الهام گرفته از Star Trek

to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-320-80.png
فصل ۲ بنیاد به طور رسمی در ۱۴ جولای عرضه می شود - و تریلر جدید آن یک جنگ علمی-تخیلی حماسی مانند آنچه در Star Wars و Star Trek دیده می شود را به نمایش می گذارد. تا امروز (۱۱ مه)، ما فقط می‌دانستیم که نمایش موفق اپل تی‌وی پلاس در سه ماهه دوم ۲۰۲۳ به صفحه‌های ما باز می‌گردد – اپل این موضوع را با یک تیزر ظاهری در فصل دوم بنیاد در ژانویه تایید کرد. با این حال، ...

فصل ۲ بنیاد به طور رسمی در ۱۴ جولای عرضه می شود - و تریلر جدید آن یک جنگ علمی-تخیلی حماسی مانند آنچه در Star Wars و Star Trek دیده می شود را به نمایش می گذارد.

تا امروز (۱۱ مه)، ما فقط می‌دانستیم که نمایش موفق اپل تی‌وی پلاس در سه ماهه دوم ۲۰۲۳ به صفحه‌های ما باز می‌گردد – اپل این موضوع را با یک تیزر ظاهری در فصل دوم بنیاد در ژانویه تایید کرد. با این حال، اکنون تأیید می کنیم که این مجموعه علمی تخیلی بلندپروازانه، که بر اساس مجموعه کتاب های مهم ایزاک آسیموف به همین نام ساخته شده است، در اواسط ژوئیه با ما خواهد بود.

برای جشن گرفتن این مناسبت، اپل همچنین تریلر دیگری از فصل ۲ Foundation منتشر کرد. در بیشتر موارد، Brother Day و Hari Seldon (به هر حال ساختار هوش مصنوعی او) به علاوه طرف های مربوطه آنها در درگیری رو به رشد کهکشانی را نشان می دهد که با پیامدهای ناشی از آن سروکار دارند. فصل اول، و همچنین خطرات جدیدی که در سراسر کیهان در انتظار آنه است. و بر اساس تهدیدهایی که خود را نشان می‌دهند، می‌تواند به اندازه دیگر فرانچایزهای علمی تخیلی بزرگ، مانند جنگ ستارگان و پیشتازان فضا ، پر اکشن و هیجان‌انگیز باشد.

تیزر جدید را در زیر ببینید:

در یک بیانیه مطبوعاتی، اپل بیشتر از آنچه که می‌توانیم از قسمت بعدی یکی از بهترین نمایش‌های Apple TV Plus انتظار داشته باشیم، فاش کرد.

در خلاصه داستان آمده است: «بیش از یک قرن پس از پایان فصل اول، تنش در سراسر کهکشان در فصل دوم بنیاد بالا می‌رود. «هنگامی که کلئون‌ها از هم باز می‌شوند، یک ملکه انتقام‌جو نقشه می‌کشد تا امپراتوری را از درون نابود کند.

"هاری، گال و سالور مستعمره‌ای از ذهن‌گرایان با توانایی‌های روان‌شناختی را کشف می‌کنند که تهدیدی برای تغییر خود تاریخ روانی است. بنیاد وارد مرحله مذهبی خود شده است، کلیسای سلدون را در سرتاسر قلمرو بیرونی تبلیغ می‌کند و بحران دوم را تحریک می‌کند: جنگ با امپراتوری. اقتباس تاریخی بنیاد، داستان چهار فرد حیاتی را روایت می‌کند که از مکان و زمان فراتر می‌روند و بر بحران‌های مرگبار غلبه می‌کنند، وفاداری‌ها و روابط پیچیده را تغییر می‌دهند که در نهایت سرنوشت بشریت را تعیین می‌کند.

لی پیس، جرد هریس، لیا هاروی و لو لوبل همگی به عنوان شخصیت های اصلی سریال در روز برادر، هاری سلدون، سالور هاردین و گال دورنیک بازمی گردند. ترنس مان، لورا بیرن و کاسیان بیلتون که در فصل ۱ نیز بازی کردند، قرار است در نقش برادر داسک، اتو دمرزل و برادر داون نیز بازگردند.

در فوریه ۲۰۲۲، ما همچنین از تعداد زیادی از شخصیت‌های فصل ۲ بنیاد جدید مطلع شدیم - هر دو ساخته‌های جدید برای اقتباس تلویزیونی، و اضافه شدن افراد مورد علاقه طرفداران از رمان‌های آسیموف - که در فصل آینده ظاهر خواهند شد.

این شامل الا-ری اسمیت ( سریع و خشمگین: هابز و شاو ) در نقش ملکه سارت، یک پادشاه انتقام‌محور است که در آخرین تریلر شاهد تعامل با برادر دی هستیم، و ریچل هاوس ( موآنا ) در نقش تلم باند، رهبر گروه به اصطلاح Mentalics که در تیزر هم نشان داده می شود. در همین حال، دیمیتری لئونیداس ( مردان بناهای تاریخی ) در نقش هوبر مالو، یک تاجر چیره دست که نقش بزرگی در روند دادرسی دارد که وضعیت فعلی یکی از بنیادهای سلدون را تهدید می کند، انتخاب شده است.

دیوید اس. گویر ( مرد پولادین ، مرد شنی ) بار دیگر در حال اجرای برنامه است و نویسنده، کارگردان و تهیه کننده اجرایی نیز الکس گریوز، دیوید الیسون، دانا گلدبرگ، بیل بست، رابین آسیموف و مارسی راس به عنوان نقش آفرینی به همراه دارند. تهیه کنندگان سریال

فصل ۲ بنیاد با اولین نمایش یک قسمتی در روز جمعه، ۱۴ جولای آغاز می شود، با ورودی های جدید در فصل ۱۰ قسمتی هر جمعه تا پایانی در ۲۲ سپتامبر ارائه می شود.

پایه گذاری یک فشار علمی تخیلی بزرگ

روز برادر لی پیس <a href= به هاری سلدون جرد هریس در فصل دوم بنیاد اشاره می کند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/to7YERMBSVBHTEEHdEfhF8.png">

ما باید نمایش های علمی تخیلی بیشتری بسازیم، آمار! (اعتبار تصویر: Apple TV Plus/Skydance TV)

بنیاد ممکن است پایه‌های اولیه فهرست رو به رشد برنامه‌های علمی تخیلی اپل تی‌وی پلاس را پایه‌ریزی نکرده باشد – این افتخار به See تعلق دارد که دو سال قبل از بنیاد راه‌اندازی شد – اما مطمئناً در حال حاضر به رهبری آن کمک می‌کند.

سریال تلویزیونی بسیار جاه طلبانه (و بدون شک گران قیمت) وقت خود را صرف کرد تا در فصل ۱ پای خود را پیدا کند، اما در قسمت ۱۰ بنیاد ، نشان داد که تقاضای مخاطبان برای این نوع سریال در اپل تی وی پلاس وجود دارد. نه تنها این، بلکه ثابت کرد که سرویس استریم شرکت فناوری قادر به بیان داستان های قانع کننده و طولانی در فضای علمی تخیلی است.

از زمانی که فصل اول Foundation به پایان رسید، اپل به آرامی مجموعه برنامه های تلویزیونی علمی-تخیلی خود را افزایش داد. Invasion ، Severance ، Silo ، Circuit Breakers و Hello Tomorrow! همه در اپل، که در حال حاضر یکی از بهترین سرویس های پخش در سراسر جهان است، به نمایش درآمدند. و در حالی که نمی دانیم هر کدام چقدر خوب عمل کرده اند – اپل در مورد آمار تماشایی بسیار محرمانه عمل می کند – تمدید برخی از این برنامه ها، مانند فصل دوم Severance ، به وضوح به این معنی است که اپل به چنین سبکی اعتماد دارد. کرایه

اپل تی‌وی پلاس در ژانرهای دیگر نیز مانند کمدی ( تد کمدی ، کوچک شدن ) و هیجان‌انگیز روان‌شناختی ( سرفیس ، خدمتکار ) موفق بوده است. اما تمایل این شرکت به برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی علمی-تخیلی، آشکارا سود زیادی را نیز به همراه دارد. در غیر این صورت اقساط جدید بنیاد و شرکت را روشن نمی کند. مانند خود کیهان، هیچ محدودیتی برای دامنه کاوش ژانر علمی تخیلی اپل وجود ندارد - و انتظار طرفداران در مورد فصل ۲ Foundation این را ثابت می کند.

برای پوشش بیشتر مبتنی بر Apple TV Plus، تحلیل Apple TV Plus و راهنمای بهترین فیلم‌های Apple TV Plus را بخوانید. از طرف دیگر، دلیل تأخیر فصل دوم Severance را دریابید و اولین تریلر پر تنش سریال The Crowded Room با بازی تام هالند را ببینید.