متن خبر

فرماندار فلوریدا لایحه جدیدی برای ممنوعیت حضور کودکان 14 ساله در شبکه‌های اجتماعی امضا کرد

فرماندار فلوریدا لایحه جدیدی برای ممنوعیت حضور کودکان 14 ساله در شبکه‌های اجتماعی امضا کرد

شناسهٔ خبر: 460075 -
هم‌زمان با افزایش نگرانی‌های مربوط به آسیب شبکه‌های اجتماعی بر سلامت روان کودکان، «ران دسنتیس»، فرماندار فلوریدا، لایحه‌ای را امضا کرده است که کودکان زیر 14 سال را از ورود به شبکه‌های اجتماعی منع کرده و کودکان 14 و 15 ساله را ملزم به دریافت رضایت والدین می‌کند.

براساس گزارش رویترز، لایحه مذکور که House Bill 3 نام دارد، شبکه‌های اجتماعی را مجبور می‌کند تا حساب تمام کاربران زیر 16 سال که رضایت والدین خود برای حضور در این پلتفرم‌ها را دریافت نکرده‌اند، مسدود کنند. همچنین با وجود آن، شبکه‌های اجتماعی باید از یک سیستم تأیید شخص ثالث برای تحلیل افراد زیر سن قانونی استفاده کنند.

دسنتیس در بیانیه خود او میگوید :

«شبکه‌های اجتماعی به شیوه‌های مختلف به کودکان آسیب می‌رسانند. HB 3 به والدین توانایی بیشتری برای محافظت از فرزندانشان می‌دهد.»

در این لایحه به شبکه اجتماعی خاصی اشاره نشده است، اما بیان می‌کند که هدف آن شبکه‌های اجتماعی هستند که «اسکرول‌کردن بی‌نهایت» را تبلیغ می‌کنند، معیارهایی مانند لایک را نشان می‌دهند، دارای قابلیت پخش خودکار ویدیو و سرویس‌های استریم و ارسال نوتیفیکیشن هستند.

وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که عملکرد اصلی آن‌ها ارسال ایمیل یا پیام است، مشمول این قانون نمی‌شوند.

«پل رنر»، یکی از اعضای مجلس نمایندگان فلوریدا او میگوید :

«اینترنت به کوچه‌ای تاریک برای فرزندان ما تبدیل شده است که در آن شکارچیان آن‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند و شبکه‌های اجتماعی خطرناک منجر به نرخ بالاتر افسردگی، آسیب‌رساندن به خود و حتی خودکشی می‌شود.»

نظر حامیان و منتقدان لایحه حضور کودکان در شبکه های اجتماعی

حامیان این قانون گفته‌اند که با وجود آن، اثرات مضر شبکه‌های اجتماعی بر کودکانی که بیش از اندازه از چنین پلتفرم‌هایی استفاده می‌کنند و به‌طور بالقوه ممکن است دچار اضطراب، افسردگی و حتی بیماری‌های روانی شوند، متوقف خواهد شد. در مقابل، منتقدانی نیز وجود دارند که می‌گویند این لایه، متمم اول قانون اساسی ایالات‌متحده از آزادی بیان را نقض می‌کند و تصمیم‌گیری درباره حضور کودکان در شبکه‌های اجتماعی بر عهده والدین آن‌هاست و نه دولت.

House Bill 3 از اول ژانویه سال 2025 اجرایی خواهد شد.

خبرکاو

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است