متن خبر

فرصت کوتاه پلیس تهران برای ترخیص خودروهای توقیفی

فرصت کوتاه پلیس تهران برای ترخیص خودروهای توقیفی

شناسهٔ خبر: 436950 -
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از ارائه فرصت محدود برای ترخیص خودروهای توقیفی خبر داد. این فرصت شامل حال موتورسیکلت‌های توقیفی نیز می‌شود. مالکان خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی مدت محدودی فرصت دارند تا نسبت به ترخیص خودرو اقدام کنند. در غیر این صورت خودرو و موتورسیکلت آن‌ها به تملک دولت در خواهد آمد.

بنابر اظهار نظر سرهنگ احسان مومنی، به مالکان موتورسیکلت‌ها و اتومبیل‌های توقیف شده سه ماه فرصت داده شده است تا نسبت به ترخیص این وسایل نقلیه اقدام کنند. خودروهایی که بیش از یک‌سال و موتورسیکلت‌هایی که بیش از شش ماه در توقیف پلیس هستند، شامل این آگهی می‌شوند. اگر طی مدت اعلام شده یعنی سه ماه اتی نسبت به ترخیص این وسایل نقلیه اقدام نشود، موتورسیکلت‌ها و خودروهای توقیفی توسط مراجع قانونی تعیین تکلیف می‌شوند.

چگونه برای ترخیص خودروهای توقیفی اقدام کنیم؟

برای رفع توقیف خودرو یا موتورسیکلت خود،‌ بایستی ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایید. این مدارک شامل شناسنامه و کارت ملی مالک وسیله نقلیه، کارت وسیله نقلیه، گواهینامه رانندگی معتبر، برگ سبز وسیله نقلیه و بیمه نامه آن هستند. همچنین لازم است تا به پارکینگ نیروی انتظامی مراجعه کنید و قبض پارکینگ به همراه برگه جریمه را دریافت کنید.

برای انجام امور ترخیص موتورسیکلت‌ها و خودروهای توقیفی، به پوشه نیاز خواهید داشت. رنگ پوشه مربوطه توسط اداره راهنمایی و رانندگی مشخص شده است. از این رو باید یک پوشه مطابق رنگ خواسته شده تهیه کنید و مدارک خود را در آن قرار دهید. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، بایستی گواهی تخلفات رانندگی یا همان برگه خلافی را نیز تهیه کنید. پس پیش از ترخیص خودرو، بایستی تمامی جریمه‌های رانندگی را بپردازید. جرائم سنگین رانندگی یکی از دلایلی است که برخی افراد تاکنون نسبت به ترخیص اتومبیل خود اقدام نکرده‌اند. همچنین بسیاری از موتورسیکلت‌های توقیفی، فاقد کارت یا بیمه نامه معتبر هستند و به همین دلیل امکان ترخیص آن‌ها وجود ندارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است