سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فایل M4A چیست و چگونه یکی را باز کنم؟

ihnaa.png
جیسون فیتزپاتریک / How-To Geek فایل M4A نوعی فایل صوتی است که می‌تواند بدون اتلاف یا بدون اتلاف باشد (بسته به اینکه با چه کدک کدگذاری شده است). "M4A" مخفف "MPEG-4 Audio" است که اساسا یک فایل MP4 بدون داده های ویدئویی است. شما می توانید یک فایل MP4 را با استفاده از تقریباً هر پخش کننده رسانه ای، از VLC گرفته تا iTunes گرفته تا برنامه Media Player در ویندوز --- و موارد دیگر باز کنید. یک فایل M4A یک فایل صوتی است - که با یک دوست دوست اشتباه نشود - که قدردان انواع موسیقی و آکوستیک ...
تنظیمات خروجی صدا در ویندوز
جیسون فیتزپاتریک / How-To Geek
فایل M4A نوعی فایل صوتی است که می‌تواند بدون اتلاف یا بدون اتلاف باشد (بسته به اینکه با چه کدک کدگذاری شده است). "M4A" مخفف "MPEG-4 Audio" است که اساسا یک فایل MP4 بدون داده های ویدئویی است.

شما می توانید یک فایل MP4 را با استفاده از تقریباً هر پخش کننده رسانه ای، از VLC گرفته تا iTunes گرفته تا برنامه Media Player در ویندوز --- و موارد دیگر باز کنید.

یک فایل M4A یک فایل صوتی است - که با یک دوست دوست اشتباه نشود - که قدردان انواع موسیقی و آکوستیک است. مانند بسیاری از انواع دیگر فایل‌های صوتی، فایل‌های دارای پسوند M4A را می‌توان با چندین برنامه باز کرد که می‌توانید به راحتی دانلود کنید یا ممکن است از قبل در رایانه‌تان وجود داشته باشد.

فایل M4A چیست؟

فایل های با پسوند M4A فایل های صوتی فشرده شده ای هستند که در فرمت MPEG-4 قرار دارند. آنها با کدک های AAC (با ضرر) یا ALAC (بدون ضرر) کدگذاری می شوند.

M4A مشابه MP4 است، نوع دیگری از فایل MPEG-4 که ​​می تواند اطلاعات صوتی و تصویری را ذخیره کند. با این حال، نوع فایل M4A فقط می تواند اطلاعات صوتی را ذخیره کند. M4A همیشه یک فایل صوتی است، در حالی که MP4 یک فایل ویدیویی است (البته می تواند صدا نیز داشته باشد.)

اگر یک فایل M4A با AAC کدگذاری شده باشد، به این معنی است که برخی از داده های خود را از دست داده است (فشرده سازی از دست رفته). این معمولاً برای کوچکتر نگه داشتن فایل ها و مدیریت بیشتر انجام می شود. متناوبا، فایل‌های M4A را نیز می‌توان با ALAC کدگذاری کرد، به این معنی که تقریباً هیچ داده‌ای از بین نمی‌رود (فشرده‌سازی بدون ضرر). اگرچه دومی منجر به صدای با کیفیت بالاتر می شود، فایل ها بزرگتر هستند. با این گفته، فایل‌های صوتی معمولاً در مقایسه با فایل‌های ویدیویی و انواع دیگر داده‌ها آنقدر بزرگ نمی‌شوند.

M4A به چه معناست؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم، M4A در فرمت MPEG-4 موجود است. به طور خاص، M4A مخفف "MPEG-4 Audio" است. قسمت "MPEG" مخفف گروه کارشناسان تصویر متحرک است. قسمت "4" به این معنی است که چهارمین تکرار از نوع فایل MPEG است که جدیدترین و همچنین نوعی است که بالاترین کیفیت صوتی و تصویری را حفظ می کند.

این گروه مسئول استانداردسازی بسیاری از انواع فایل های رایج بود. این به نوبه خود، تبادل فایل‌های صوتی و تصویری را برای افراد آسان‌تر می‌کرد، به گونه‌ای که کیفیت داده‌ها بالا حفظ می‌شد. این روزها، آن‌ها هنوز به سختی در حال توسعه قالب‌ها، سیستم‌ها و ابزارهای کدگذاری رسانه برای پشتیبانی از فرمت‌های گفته شده و همچنین موارد دیگر هستند.

نقشه راه MPEG برای چند سال آینده.
ما چشمانمان را برای آن ابزارهای رسانه هولوگرافیک باز خواهیم داشت. MPEG

نحوه باز کردن یک فایل M4A

شما می توانید یک فایل M4A را در هر پخش کننده رسانه ای، از VLC گرفته تا iTunes گرفته تا برنامه Media Player در ویندوز، باز کنید. از هر دستگاهی که استفاده می کنید، تقریباً مطمئناً یک برنامه از پیش نصب شده دارد که یک فایل M4A را باز می کند.

برنامه VLC در حال باز شدن است.
خوب ol' VLC. هر چیزی را از یک فایل M4A تا یک قوطی حلبی فیزیکی باز می کند! خوب، واقعاً نه، اما مسلماً قوی‌ترین برنامه برای باز کردن فایل‌های صوتی و تصویری موجود است - و مدتی است که بوده است.

چگونه یک فایل M4A را به یک فایل MP3 تبدیل کنیم

برعکس، مسلماً استفاده از یک وب سایت برای تبدیل فایل های صوتی سریع تر و آسان تر است. در اینجا سه ​​مورد رایگان و کارآمد (که چندین بار آزمایش و استفاده کرده ایم) برای انجام این کار آورده شده است:

در حالی که MP3 یک نوع فایل راحت‌تر است که در آن داده‌های صوتی ذخیره می‌شود - از لحاظ تاریخی به طور گسترده‌تری پشتیبانی می‌شود - به خاطر داشته باشید که این نوع فایل از فشرده‌سازی با اتلاف استفاده می‌کند. این بدان معنی است که فایل صوتی شما از برخی از داده های خود حذف می شود و در نتیجه کیفیت صدای آن کاهش می یابد.

اگر نمی خواهید کیفیت فایل شما پایین بیاید، فایل های M4A را به فرمت MP3 تبدیل نکنید. هنگامی که کیفیت از دست رفت، آن را برنمی‌گردانید - حتی اگر آن فایل‌های MP3 را به یک فرمت بدون اتلاف تبدیل کنید.

چگونه یک فایل M4A را به یک فایل WAV تبدیل کنیم

به جای رفتن از M4A به MP3، توصیه می کنیم فایل های صوتی خود را به فرمت های بدون اتلاف، مانند WAV تبدیل کنید. هنگامی که از M4A به WAV می روید، فایل شما به سختی هیچ داده ای را از دست می دهد که کیفیت صدا را حفظ می کند.

برای تبدیل M4A به WAV می توانید از همان وب سایت هایی که در قسمت قبل ذکر کردیم استفاده کنید. ما شما را به صفحات اختصاصی پیوند می‌دهیم و آماده انجام این کار هستیم:

در یک نکته پایانی: توصیه می کنیم فایل های خود را بی جهت فشرده نکنید. در عصری که ما به برخی از بهترین ابزارهای رایگان ممکن برای دستکاری رسانه دسترسی داریم، دلیل خوبی برای کاهش کیفیت صوتی و تصویری فایل‌هایمان وجود ندارد.

تست Adblock (چرا؟)