متن خبر

فایل .GamingRoot در ویندوز چیست؟

فایل .GamingRoot در ویندوز چیست؟

اخبارفایل .GamingRoot در ویندوز چیست؟
شناسهٔ خبر: 266613 -
خبرکاو:

کنترلر ایکس باکس برای بازی رایانه شخصی استفاده می شود.
هانا استرایکر / How-To Geek

فایل. اگر از Xbox Game Pass استفاده می کنید، ممکن است یک یا چند فایل .GamingRoot داشته باشید.

فایل .GamingRoot توسط برنامه Xbox مایکروسافت در ویندوز 10 و ویندوز 11 ایجاد شده است. این یک فایل واقعی است - نه ویروس - و شما نباید آن را حذف کنید. برنامه Xbox از این فایل برای شناسایی درایوهایی استفاده می کند که می تواند بازی ها را روی آن نصب کند.

فایل .GamingRoot چیست؟

برنامه Xbox از فایل .GamingRoot برای شناسایی درایوهایی استفاده می کند که می توانید بازی ها را روی آنها نصب کنید. به عنوان مثال، اگر Xbox Game Pass دارید و از برنامه Xbox برای نصب بازی های رایانه شخصی برای ویندوز 10 یا 11 استفاده می کنید، در هر درایوی که بازی ها را روی آن نصب می کنید، یکی از این فایل ها را مشاهده خواهید کرد.

فایل .GamingRoot معمولاً پنهان است. شما آن را نمی بینید مگر اینکه انتخاب کرده باشید فایل های مخفی در File Explorer نشان داده شوند.

اگر فایل‌های مخفی را نشان می‌دهید، احتمالاً یک فایل .GamingRoot را در درایو C: خود و همچنین هر درایوی دیگری که برای نصب بازی‌های ایکس باکس انتخاب کرده‌اید، خواهید دید. این ممکن است یک درایو داخلی ثانویه یا یک درایو خارجی باشد. به عنوان مثال، اگر یک درایو D: دارید که بازی های ایکس باکس را روی آن نصب می کنید، یک فایل .GamingRoot نیز در درایو D: خود خواهید داشت.

فایل در "ریشه" درایو شما قرار دارد. به عبارت دیگر، در C:\ یا D:\ است، نه در دایرکتوری دیگری در آن درایو. در حالی که برنامه Xbox ممکن است بازی‌ها را در پوشه C:\XboxGames نصب کند، یک فایل .GamingRoot در C:\.GamingRoot ایجاد می‌کند.

فایل GAMINGROOT در درایو C: در ویندوز 11.

برای اینکه ببینید کدام درایوها را برای نصب بازی‌ها پیکربندی کرده‌اید، برنامه Xbox را باز کنید، روی نام خود کلیک کنید، روی «تنظیمات» کلیک کنید و دسته «عمومی» را انتخاب کنید. در بخش «گزینه‌های نصب بازی»، یک منوی کشویی با فهرستی از درایوها خواهید دید. همه درایوهای این فهرست دارای یک فایل GamingRoot هستند که توسط برنامه Xbox بر روی آنها ایجاد شده است.

انتخاب درایو برای نصب بازی ها در برنامه Xbox.

آیا می توانید فایل .GamingRoot را حذف کنید؟

توصیه می کنیم این فایل را حذف نکنید. اگر اصلاً از برنامه ایکس باکس استفاده نمی کنید یا بازی های نصب شده از طریق برنامه ایکس باکس را انجام نمی دهید، هیچ اشکالی برای حذف آن وجود ندارد. با این حال، اگر از برنامه Xbox استفاده می‌کنید یا بازی‌های Xbox Game Pass را نصب کرده‌اید، حذف فایل ممکن است در راه‌اندازی بازی‌های نصب‌شده شما یا نصب بازی‌های جدید با مشکل مواجه شود.

فایل .GamingRoot بسیار کوچک است و به سختی فضایی را اشغال می کند. ویندوز گزارش می دهد که 28 بایت از فضای سیستم ما را اشغال می کند - تقریباً یک فایل خالی است. با حذف فضای دیسک قابل استفاده، آن را آزاد نخواهید کرد.

از آنجایی که فایل فضای زیادی را اشغال نمی کند، توصیه می کنیم آن را نادیده بگیرید. اگر متوجه شدید که حواس شما پرت می شود، همیشه می توانید به File Explorer بگویید فایل های مخفی را یک بار دیگر مخفی کند. (اما شما را می شنویم: ای کاش برنامه Xbox مایکروسافت نیز درایوهای ما را با این فایل شلوغ نمی کرد. )

در حالی که این فایل ویروسی نیست، توصیه می کنیم اگر نگران وجود ویروس یا بدافزار دیگر هستید، رایانه خود را با یک برنامه آنتی ویروس قابل اعتماد اسکن کنید.

اما چرا .GamingRoot است و GamingRoot نیست؟

به هر حال، اگر تعجب می‌کنید که چرا فایل در جلوی خود نقطه دارد - به عبارت دیگر، چرا ".GamingRoot" است و نه فقط "GamingRoot" - این قرارداد مربوط به سیستم‌عامل‌های یونیکس مانند لینوکس و macOS است. به جای ویندوز در لینوکس و سایر سیستم‌عامل‌های مشابه یونیکس، فایل‌هایی که در جلوی نام خود نقطه دارند، به‌طور پیش‌فرض پنهان می‌شوند.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است