سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

فایل های کیک راه اندازی موتور سیکلت الکترونیکی بوتیک برای ورشکستگی

استفان ایتربورن، مدیر عامل شرکت، استفان ایتربورن به TechCrunch تایید کرد که استارت‌آپ موتور سیکلت برقی کیک اعلام ورشکستگی کرد. طبق گزارش رسانه‌های سوئدی، شرکت سوئدی دقیقاً قبل از تشکیل پرونده، در میانه‌های یک دور تأمین مالی قرار داشت، اما ظاهراً خروج یک سرمایه‌گذار چیزی بود که شرکت را از مرز دور انداخت. ایتربورن از اظهار نظر در مورد آنچه در آینده رخ خواهد داد خودداری کرد. در حالی که مشخص ...

استفان ایتربورن، مدیر عامل شرکت، استفان ایتربورن به TechCrunch تایید کرد که استارت‌آپ موتور سیکلت برقی کیک اعلام ورشکستگی کرد.

طبق گزارش رسانه‌های سوئدی، شرکت سوئدی دقیقاً قبل از تشکیل پرونده، در میانه‌های یک دور تأمین مالی قرار داشت، اما ظاهراً خروج یک سرمایه‌گذار چیزی بود که شرکت را از مرز دور انداخت. ایتربورن از اظهار نظر در مورد آنچه در آینده رخ خواهد داد خودداری کرد. در حالی که مشخص نیست کیک برای حمایت از ورشکستگی یا ورشکستگی اقدام کرده است یا خیر، ایتربورن به رسانه داگنز اینداستری بيان کرد که او چیزی جز یافتن راه حلی در این یا آن قالب در ذهن ندارد. نظرات او حاکی از آن است که شرکت درخواست حفاظت کرده است.

کیک که برای ساخت دوچرخه‌های با طراحی بالا شناخته شده است، در سال 2019 14 میلیون دلار سری A به دست آورد. پس از آن با 60 میلیون دلار دور سری B در سال 2021 به رهبری صندوق بازنشستگی سوئد AMF. این شرکت در آن زمان بيان کرد که این سرمایه به منظور تامین مالی تاسیسات تولیدی در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا و افزایش قابلیت‌های خرده‌فروشی آن بود.

با این حال، کیک تا همین اواخر مشکل داشته است. در ماه نوامبر، به دلیل خطر شکستن ستون فرمان، یک فراخوان برای یکی از موتورسیکلت های خود صادر کرد. تنها چند هفته بعد، موتورسیکلت الکترونیکی پرچمدار Kalk خود را پس از آتش گرفتن یک واحد در یک نمایندگی کره جنوبی فراخواند. ایتربورن هفته گذشته به رسانه سوئدی Breakit تایید کرد که این شرکت قادر به پرداخت حقوق به کارمندان نیست.

مبارزات کیک جدیدترین در دنیای گسترده تر حرکت الکترونیکی است. Superpedestrian از کار خارج شد و Bird اعلام ورشکستگی کرد. Micromobility.com - که قبلا هلبیز نام داشت - از بورس نزدک حذف شد. Tier و Dott تصمیم گرفتند برای یافتن مسیر بهتری با هم ادغام شوند.

شاید بیشتر مربوط به کیک، مورد Vanmoof باشد. این سازنده دوچرخه الکترونیکی پیشرفته هلندی سال گذشته درخواست حمایت از ورشکستگی داد. اما توانست یک خریدار در شرکت اسکوتر برقی Lavoie پیدا کند که از آن زمان به بعد برند را دوباره راه اندازی کرده است.

خبرکاو