متن خبر

فاش شدن RTX 4070 نشان می دهد که انویدیا از مشکلات RTX 4080 چیزی یاد نگرفته است.

فاش شدن RTX 4070 نشان می دهد که انویدیا از مشکلات RTX 4080 چیزی یاد نگرفته است.

اخبارفاش شدن RTX 4070 نشان می دهد که انویدیا از مشکلات RTX 4080 چیزی یاد نگرفته است.
شناسهٔ خبر: 268831 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

بر اساس افشای اخیر، انویدیا در حال آماده سازی سه نسخه مختلف از کارت گرافیک مورد انتظار RTX 4070 خود است که بر اساس حافظه گرافیکی GPU متفاوت است. به نظر می رسد که ما مدل های 10 گیگابایتی، 12 گیگابایتی و 16 گیگابایتی کارت را دریافت خواهیم کرد، اما من اصلا از این بابت خوشحال نیستم. چرا که نه؟ خوب، من RTX 4080 را فراموش نکرده ام.

برای کوتاه کردن یک داستان طولانی ، انویدیا با رونمایی RTX 4080 این کار را انجام داد. در ابتدا، این کارت در کنار پرچم‌دار قدرتمند RTX 4090 معرفی شد و دو طعم داشت: یک مدل 16 گیگابایتی کامل و یک مدل ارزان‌تر 12 گیگابایتی.

حالا، این از طرف انویدیا کمی یواشکی بود، زیرا این فقط حافظه نبود که متفاوت بود. مدل 12 گیگابایتی در واقع یک پردازنده گرافیکی کاملاً متفاوت در هسته خود داشت و گیمرها به سرعت متوجه این موضوع شدند. غوغای متعاقب آن منجر به این شد که انویدیا RTX 4080 12GB را به طور کامل کنار بگذارد و در نهایت آن را با نام مناسب‌تر RTX 4070 Ti مجدداً عرضه کند.

در نتیجه آن شکست، من نگران هستم - همانطور که مطمئنم خیلی های دیگر هستند - در مورد چشم انداز فرود نه دو، بلکه سه RTX 4070 مختلف با هم. این فاش از وب سایت Gigabyte سازنده GPU منتشر شد، جایی که یک صفحه اطلاعات بسته بازی پیش از موعد این سه مدل را فهرست کرد، اما فقط تفاوت های VRAM را مشخص کرد: در اینجا خبری مبنی بر اینکه آیا این کارت ها دارای تفاوت های مخفی دیگری هستند یا خیر.

تجزیه و تحلیل: ما واقعاً به چندین نسخه از هر GPU نیاز نداریم

در اوایل سال جاری، من به این نکته اشاره کردم که AMD (و بسیاری دیگر از تولیدکنندگان فناوری محاسباتی، اگر منصف باشیم) بازار را با تعداد بی نیاز و گیج کننده ای از محصولات مختلف شلوغ کرده است - در این مورد، پردازنده های گرافیکی با تفاوت های جزئی که برای همان محدوده قیمت

انویدیا همین اشتباه را در اینجا انجام می دهد. حتی اگر فقط حافظه است که بین سه نسخه RTX 4070 تفاوت دارد، باز هم سطح غیرضروری از تمایز است که مصرف‌کنندگان را بیگانه می‌کند و واقعاً به نفع کسی نیست. این بهترین سناریو است. در بدترین حالت، این قسمت دوم RTX 4080 Saga خواهد بود و همه دوباره از دست انویدیا بسیار عصبانی خواهند شد.

چیزی که این درز را نشان می دهد - اگر درست باشد، اگرچه من نسبتاً مطمئن هستم که این یکی درست است - بسیار تلخ این است که RTX 4070 در واقع یکی از مورد انتظارترین پردازنده های گرافیکی نسل جدید من است. RTX 3070 یکی از بهترین کارت‌های گرافیک موجود در بازار بوده است که تعادل بسیار خوبی بین قیمت و عملکرد ایجاد می‌کند، پس بدیهی است که جانشین آن نوار بالایی برای پاک کردن دارد. در واقع، ما در بررسی خود در زمان عرضه اولیه به آن پنج ستاره اعطا کردیم.

همچنین بسیار عجیب است که ممکن است نسخه 16 گیگابایتی RTX 4070 را دریافت کنیم، از آنجایی که در حال حاضر تنها یک RTX 4070 Ti در بازار وجود دارد و دارای 12 گیگابایت VRAM است. یک GPU کمتر قدرتمند با VRAM بیشتر می‌تواند اهداف مهمی داشته باشد، اما به نظر حرکتی عجیب از Nvidia است.

به طور خلاصه، من واقعاً امیدوارم که این نشت فقط یک اشتباه از جانب گیگابایت باشد و ما یک RTX 4070 را هنگامی که واقعاً فرود آمد دریافت کنیم. به نظر می رسد یک مدل 10 گیگابایتی در این صورت باشد، اما من از دیدن 12 گیگابایت آن ناراحت نمی شوم. فقط زمان مشخص خواهد کرد - اما همانطور که می گویند، کسانی که از تاریخ عبرت نمی گیرند، محکوم به تکرار آن هستند…

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است