سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

علت گرانی لاستیک سواری اعلام شد

به گزارش رکنا، مصطفی تنها در یک گفت‌وگوی رادیویی اظهار داشت: در ۵ ماهه اول سال ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تایر سواری تولید و توزیع شده که در سامانه جامع تجارت هم به ثبت رسیده است. سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر گفت : تولید تایر در ۵ ماهه سال گذشته ۹ میلیون حلقه بوده که امسال ۸ درصد کاهش تولید داشتیم.دیگر اخبارروزیاتو: نوه محمد علی کلی پنجمین برد متوالی خود را با ناک اوت به دست آورد + ویدیو وی تولید ۳ماهه اول سال ۱۴۰۲ ...

به گزارش رکنا، مصطفی تنها در یک گفت‌وگوی رادیویی اظهار داشت: در ۵ ماهه اول سال ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تایر سواری تولید و توزیع شده که در سامانه جامع تجارت هم به ثبت رسیده است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر گفت : تولید تایر در ۵ ماهه سال گذشته ۹ میلیون حلقه بوده که امسال ۸ درصد کاهش تولید داشتیم.

وی تولید ۳ماهه اول سال ۱۴۰۲ را افزایشی دانست و بیان کرد: در تیر و مرداد ماه امسال به دلیل عدم تامین ارز مواد اولیه، تولید تایر کاهش داشته است.

تنها با رد ادعای انتقال ارز به تامین کننده مواد اولیه، تصریح کرد: برای تولید هر کیلو تایر یک تا یک و یک‌دهم ارز نیاز است که واردات آن ۴ تا ۵ دلار ارزبری دارد، ولی از ابتدای سال ۶۰ میلیون دلار دریافت شده در حالی که به طور میانگین به ۲۵ میلیون دلار در هر ماه برای تولید نیاز است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر عنوان کرد: به دلیل قیمت‌گذاری این محصول توسط دولت هیچ راه دیگری برای تامین ارز و چانه‌زنی در بازار به صرفه نیست.

منبع: ایرنا