متن خبر

عریقات: نتانیاهو معتقد است اسرائیل به جنگ نیاز دارد نه صلح

عریقات: نتانیاهو معتقد است اسرائیل به جنگ نیاز دارد نه صلح

اخبارعریقات: نتانیاهو معتقد است اسرائیل به جنگ نیاز دارد نه صلح
شناسهٔ خبر: 111090 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین بیان کرد : اگر اسرائیل اقدام به الحاق غور فلسطین و شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری اشغالی به اراضی تحت کنترل خود کند؛ چه این اقدام در مسافت یک سانتیمتر یا در سطح تمامی اراضی اشغالی رخ دهد، این به معنای انهدام تشکیلات خودگردان فلسطین است.

عریقات بیان کرد : انهدام تشکیلات خودگردان فلسطین یک طرح اسرائیلی همزمان با طرح الحاق است و ما از جهانیان می‌خواهیم که در قبال اسرائیل تنها از این عبارت استفاده کند که "اگر شما اقدام به الحاق کنید تحریم‌ها و پیامدهای خطرناکی در مناسبات و روابط ما با شما به وجود خواهد آمد".

صائب عریقات خاطرنشان‌کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بر این باور است که اسرائیل به نزاع، خشونت و جنگ نیاز دارد نه به صلح، امنیت و ثبات. او با اجرای طرح الحاق منطقه را به سمت خشونت، آشوب و خونریزی می‌کشاند و امنیت ملی تمامی کشورهای عربی و هرگونه امکان صلح در آینده میان فلسطین و اسرائیل را مورد بی‌توجهی قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: طرف‌های جهانی باید در یک صف بایستند و مانع نتانیاهو برای اجرای طرح الحاق شوند. جهانیان قادر به انجام این امر هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو