متن خبر

عراق درباره پ.ک.ک به ترکیه پیشنهاد داد

عراق درباره پ.ک.ک به ترکیه پیشنهاد داد

اخبارعراق درباره پ.ک.ک به ترکیه پیشنهاد داد
شناسهٔ خبر: 109173 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، این منبع بیان کرد، عراق به فاتح ییلدز، سفیر ترکیه در بغداد هنگامی که احضار شد، پیشنهاد داد، پیرامون پرونده‌های موجود میان دو کشور از جمله موضوع حزب کارگران کردستان، حضور نظامی ترکیه در شمال عراق، دو پرونده دجله و فرات و مرزهای مشترک، پرونده‌های تجاری مربوط به پروژه‌های صادرات نفت عراق از طریق بندر جیهان ترکیه، افتتاح گذرگاه مرزی جدید میان دو کشور و سرمایه‌گذاری در عراق، دو طرف یک بیان کرد‌وگوی کامل و جامعی را آغاز کنند.

وی بیان کرد، عراق و ترکیه منافع مشترک زیادی دارند که می‌توان از آنها به عنوان پایه‌ای برای تفاهم بلندمدت استفاده کرد. طرف ترکیه هیچ اعتراضی نسبت به موضوع آغاز یک بیان کرد‌وگوی جامع درباره پرونده‌های موجود نکردهاستاما در عین حال روی حق خود درباره عملیات پیش‌دستانه علیه حزب کارگران کردستان در داخل عراق تأکید دارد.

منبع مذکور بیان کرد، ترکیه مجموعه‌ای اسناد و مدارک را ارائه کرده که نشان می‌دهند حملات حزب کارگران در خاک عراق برنامه‌ریزی و اجرایی شدهاستو با توجه به اینکه عراق هیچ اقدامی برای توقف اشغال خاک خود و استفاده از آن برای هدف قرار دادن منافع ترکیه توسط این حزب انجام نداده، آنکارا حق دارد علیه حزب کارگران کردستان اقدام کند.

  انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو