متن خبر

ظرفیت تولید پژو پارس در سال 1403 افزایش می‌یابد

ظرفیت تولید پژو پارس در سال 1403 افزایش می‌یابد

شناسهٔ خبر: 461107 -
براساس اعلام ایران‌خودرو، ظرفیت تولید روزانه پژو پارس در سال 1403 افزایش خواهد یافت. این اقدام ایران‌خودرو در راستای پاسخ‌گویی به نیاز کاربران و متقاضیان خرید پژو پارس از سامانه یکپارچه است. ایران‌خودرو تصمیم دارد با افزایش ظرفیت تولید، تیراژ پژو پارس را از 400 دستگاه در روز به 700 دستگاه در روز افزایش دهد.

ایران‌خودرو طی نیمه دوم سال 1402، تیراژ پژو پارس را در خطوط خود کاهش داد. طی این مدت، خودروهایی نظیر سورن پلاس XU7P یا دنا پلاس ساده به‌تدریج جایگزین پژو پارس در خطوط تولید ایران‌خودرو شدند. ایران‌خودرو معمولاً سدان پارس را در سایت‌های استانی و خارج از تهران به تولید می‌رساند.

این اقدام ایران‌خودرو پیرو تمدید مجوز تولید پارس از سوی سازمان ملی استاندارد برای بهار امسال صورت گرفته است. به‌این‌ترتیب با افزایش ظرفیت خطوط پارس در پایگاه‌های تولیدی ایران‌خودرو، تولید این محصول طبق مجوز صادرشده ادامه خواهد داشت. ایران‌خودرو با حداکثر ظرفیت تولیدی که تاکنون وجود داشته است، به تولید سدان پارس خواهد پرداخت.

آیا افزایش تولید پژو پارس به افزایش قیمت آن منجر می‌شود؟

مقاومت متقاضیان خرید سدان پارس در قالب سامانه یکپارچه باعث شد که ایران‌خودرو راهی جز بازگرداندن پارس به خط تولید نداشته باشد. تلاش‌های ایران‌خودرو برای مجاب‌کردن خریداران پارس به انتخاب خودروهای جایگزین طی سال 1402 بی‌پاسخ ماند. حتی این خودروساز سورن پلاس XU7P‌ را با شرایط فروش اقساطی در اختیار متقاضیان پژو پارس قرار داد، اما آن‌ها از خرید خودروی جایگزین امتناع کردند.

ظرفیت تولید پژو پارس

دلیل خودداری متقاضیان پژو پارس از خرید خودرو جایگزین مشخص است؛ آن‌ها می‌خواهند پژو پارس 300 میلیون تومانی که در اسفندماه 1401 ثبت‌نام کرده‌اند را خریداری کنند؛ پس بخشنامه جایگزینی پارس با سورن پلاس یا دنا پلاس گران‌تر جذابیتی برای آن‌ها ندارد. البته از آنجایی که وارد سال 1403 شده‌ایم، ممکن است ایران‌خودرو افزایش قابل‌توجهی را برای قیمت پژو پارس درنظر بگیرد. این شرکت می‌تواند با تکیه بر مواردی همچون افزایش دستمزد نیروی کار، افزایش هزینه‌های تولید، رشد قیمت بیمه و همچنین هزینه‌های قانونی، قیمت پژو پارس را افزایش دهد.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است