متن خبر

ظاهراً واحدهای وان پلاس 11 چینی قفل منطقه هستند

ظاهراً واحدهای وان پلاس 11 چینی قفل منطقه هستند

اخبارظاهراً واحدهای وان پلاس 11 چینی قفل منطقه هستند
شناسهٔ خبر: 265828 -
خبرکاو:

OnePlus 11 در حال حاضر یکی از موارد داغ بلیط است و جای تعجب نیست که مردم از هر کجا که می‌توانند واحدها را تهیه می‌کنند. این همان چیزی است که منجر به کشف در فروم 4PDA روسی و تحقیقات بیشتر در مورد آنچه که به نظر می رسد یک واحد OnePlus 11 در منطقه قفل شده است، شد.

این تلفن از چین آمد و تقریباً دو هفته به خوبی کار کرد، پس از آن پیامی ظاهر شد که تقریباً به این صورت ترجمه می‌شود: «شما از یک تلفن سفارشی‌سازی شده برای منطقه استفاده می‌کنید. توابع فراخوانی آن در منطقه شما محدود شده است. لطفاً برای پشتیبانی با خدمات مشتری تماس بگیرید." پس از این، تلفن عملکرد تماس خود را محدود کرد. مشخص نیست که آیا داده های سلولی نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند یا خیر.

هشدار قفل منطقه
هشدار قفل منطقه

صرف نظر از این، جامعه 4PDA کمی حفاری انجام داد. برنامه TeleService.apk (com.android.phone) پیام هشدار را ارسال کرد. سپس انجمن موفق شد فایل‌های پیکربندی را پیدا کند که در واقع MMC‌های مناطقی را که رفتار قفل‌کردن منطقه در آنها ایجاد می‌شود فهرست می‌کند. درست است. به نظر می‌رسد که محدودیت‌ها فقط زمانی اعمال می‌شوند که از یک واحد چینی در یکی از بازارهای فهرست شده استفاده می‌کنید. این فهرست بسیار طولانی است و از طریق لینک زیر در دسترس است، اما برخی از کشورهای هدف شامل هند، ایتالیا، روسیه و برزیل هستند.

همه اینها کشورهایی هستند که OnePlus نسخه جهانی OnePlus 11 را در آنها می فروشد - واقعیتی که باعث می شود سیستم قفل منطقه هدف کمی منطقی تر شود. به نظر می رسد ایده اصلی این است که این شرکت نمی خواهد کاربران گوشی های وارداتی را در کشورهایی که کانال های فروش رسمی دارند، دریافت کنند.

بیشتر بخوانید

عملکرد AWS Lambda و Azure


ظاهراً واحدهای وان پلاس 11 چینی قفل منطقه ای هستند

هر چند این همه خبر بد نیست. انجمن همچنین یک رشته در داخل OplusEngineerNetwork.apk پیدا کرد که نشان می دهد کاربران ممکن است بتوانند قفل منطقه را با وارد کردن یک کد بازگشایی 16 رقمی برطرف کنند. احتمالاً می‌توان این کد را بر اساس هر دستگاه از طریق تماس با پشتیبانی OnePlus دریافت کرد. با این حال، پشتیبانی ممکن است همچنان تمایلی به باز کردن قفل تلفن‌هایی که از طریق کانال‌های رسمی چینی خریداری نشده‌اند، نباشد، بلکه از فروشگاه‌های شخص ثالث خریداری می‌شوند. این قسمت هنوز تایید نشده است.

گمانه زنی دیگری که منبع مطرح می کند این است که این نوع خاص قفل شبکه ممکن است برای واحدهای چینی Oppo و Realme نیز اعمال شود. این نیز باید تایید شود. اما نیازی به گفتن نیست که این یک تحول ناگوار خواهد بود.

منبع (به روسی) | از طريق

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است