متن خبر

طوفان خورشیدی ممکن است شفق های قطبی را برای روز ولنتاین به جریان بیندازد

طوفان خورشیدی ممکن است شفق های قطبی را برای روز ولنتاین به جریان بیندازد

اخبارطوفان خورشیدی ممکن است شفق های قطبی را برای روز ولنتاین به جریان بیندازد
شناسهٔ خبر: 266527 -
خبرکاو:

طغیان خورشیدی بزرگ در آخر هفته ممکن است امشب (14 فوریه) شفق های درخشانی را در زمین ایجاد کند.

خورشید در روز شنبه (11 فوریه) یک شعله قدرتمند کلاس X را به فضا منفجر کرد، فورانی که با فوران پلاسمای خورشیدی معروف به پرتاب جرم تاجی (CME) همراه بود. به گفته کارشناسان، برخی از ذرات CME می توانند اواخر روز ولنتاین (سه شنبه، 14 فوریه) به جو فوقانی زمین برخورد کنند و شفق های درخشانی ایجاد کنند.

SpaceWeather.com در مورد این رویداد نوشت: «طوفان‌های ژئومغناطیسی کوچک کلاس G1 در 14 و 15 فوریه ممکن است، زمانی که یک یا چند CME می‌توانند ضربه‌های اجمالی به میدان مغناطیسی زمین وارد کنند.»

اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) در به‌روزرسانی روز دوشنبه (13 فوریه) (در برگه جدید باز می‌شود) گفت : ممکن است فعالیت‌های بیشتری از سوی "تعدادی از گروه‌های لکه‌های خورشیدی [که] روی صفحه خورشیدی مرئی وجود دارند" باشد. . NOAA گفت : این لکه های خورشیدی ممکن است در روزهای آینده شعله های متوسط ​​یا کلاس M ایجاد کنند.

مطالب مرتبط: خورشید به تازگی با یک جرقه خورشیدی بزرگ کلاس X فوران کرد. در اینجا چیزی است که در ویدیو به نظر می رسید

خورشید در حدود سال 2025 به اوج چرخه فعالیت 11 ساله فعلی خود خواهد رسید، اما بیشتر طوفان های خورشیدی تأثیر چندانی بر ما ندارند. وقفه های کوتاه ممکن است در موج کوتاه اتفاق بیفتد، و ذرات مرتبط با CME ممکن است شفق های قطبی را که نورهایی در بالای جو ما می تابانند ناشی از تعامل ذرات خورشیدی با مولکول های جو زمین هستند.

داستان های مرتبط:

ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) با تلسکوپ‌هایی در سراسر جهان همکاری می‌کنند تا خورشید را زیر نظر داشته باشند، فقط در صورتی که چیزی کمی قوی‌تر منفجر شود که بر خطوط برق یا ارتباطات ماهواره‌ای تأثیر بگذارد.

آژانس‌ها همچنین تعدادی فضاپیمای تماشای خورشید و همچنین مأموریت‌هایی را اجرا می‌کنند که به خورشید نزدیک می‌شوند تا درباره فعالیت آن اطلاعات بیشتری کسب کنند. کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا و مدارگرد خورشیدی ESA از باد خورشیدی - ذرات جاری از خورشید - نمونه‌برداری می‌کنند و از نمای نسبتاً نزدیک به ساختارهای خورشیدی و جو خورشید نگاه می‌کنند.

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است