سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

طناب کشی دلار بین ۲ مرز حساس

  به گزارش اقتصادنیوز، همان‌طور که در گزارش پیش‌بینی صبح امروز در مورد قیمت دلار گفته شد، اسکناس آمریکایی در میان دو محدوده حمایتی و مقاومتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان زندانی شده است.  با این حال هنوز نیروی به طور کامل نتوانسته اسکناس آمریکایی را در یکی از ۲ مرز یاد شده تثبیت دهد. در روزهای اخیر یکی از دلایل شد قیمت ها در بازار ارز و ...

  به گزارش اقتصادنیوز، همان‌طور که در گزارش پیش‌بینی صبح امروز در مورد قیمت دلار گفته شد، اسکناس آمریکایی در میان دو محدوده حمایتی و مقاومتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان زندانی شده است.  با این حال هنوز نیروی به طور کامل نتوانسته اسکناس آمریکایی را در یکی از ۲ مرز یاد شده تثبیت دهد.

در روزهای اخیر یکی از دلایل شد قیمت ها در بازار ارز و سکه، ناشی از ریزش قیمت طلا جهانی بود.فعالان اقتصادی و سیاسی به تعطیلی دولت آمریکا نگاه ویژه داشتند. آنها می‌گفتند اگر دولت آمریکا تعطیل شود، قیمت اونس طلا به مدار صعود برمی‌گردد و می‌تواند بازار طلا و سکه را تحت تاثیر قرار دهد.در شرایط کنونی در خبرها آمده مجلس سنای آمریکا با ۸۸ رأی موافق و ۹ رأی مخالف، طرحی را تصویب کرد که به‌صورت موقت از تعطیلی دولت این کشور به‌مدت ۴۵ روز جلوگیری می‌کند . پس برخی باور دارند که در صورتی که طلا صعودی شود، ممکن است قیمت دلار هم تا حدودی نزولی شود. 

البته دسته ای هم مدعی بودند بلاتکلیفی بازار از اخبار ضد و نقیض سیاسی موجب شده تا معامله‌گران حاضر به فروش دلارهایشان نشوند. در بازار امروز یکشنبه ۹ مهرماه هم قیمت دلار در حدود ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

 در شرایط کنونی معامله‌گران معتقدند اگر قیمت دلار امروز بالای ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان ماندگار شود دوباره می‌تواند مقاومت مهم ۴۹ هزار و ۶۰۰ تا ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان را لمس کند. اما اگر قیمت دلار به زیر ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان برود این امر می‌تواند کفه ترازوی کاهشی‌ها را سنگین کند و بر فشار فروش در بازار بیفزاید.

فنی‌ها می‌گویند اگر قیمت دلار هرات بالای مرز مقاومت ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت بدهد خریدار جدید وارد بازار خواهد شد و امکان ورود قیمت دلار به کانال ۵۰ هزار تومان در بازار وجود دارد. در مقابل اگر قیمت دلار سطح حمایتی ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان را از دست بدهد، شدت کاهش بیشتر خواهد شد.

 در هرات هم قیمت دلار در مقایسه با روز قبل نوسان خاصی را تجربه نکرد و با ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید. از سوی دیگر نرخ حواله درهم نیز امروز ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان بود که نسبت به عصر دیروز افت محدودی را نشان می‌دهد .

 در بازار رسمی هم قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز برخلاف روند دیروز کاهشی بوده است. قیمت دلار امروز، یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با کاهش نامحسوس سه تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۱ هزار و ۱۹۶ تومان قرار گرفته است.

 همچنین قیمت یورو نیز نسبت به‌روز گذشته نوسان کمتری را به ثبت رسانده و با افزایش جزئی ۷ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۳ هزار و ۶۱۳ تومان قرار گرفته است.

 در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۱۷ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به‌روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

 نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۴۵۱ تومان، ۳۹ هزار و ۶۴۸ تومان و ۱۰ هزار و ۱۹۷ تومان درج شده است.

 در بازار طلا هم قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار با رشد ۱۸ هزارتومانی بر روی ۲ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت سکه امامی هم در مرز ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ثابت ماند. فعالان بازار می‌گفتند درصورتی‌که این مرز از دست برود احتمال عقب‌نشینی آن به سمت کانال ۲۶ میلیون تومان وجود دارد.

خبرکاو