متن خبر

طراحی چند سناریوی آموزشی در صورت ادامه‌دار شدن تعطیلی مدارس

طراحی چند سناریوی آموزشی در صورت ادامه‌دار شدن تعطیلی مدارس

اخبارطراحی چند سناریوی آموزشی در صورت ادامه‌دار شدن تعطیلی مدارس
شناسهٔ خبر: 110753 -
خبرکاو:

فرحناز قائدامینی ۹ تیرماه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۸۲ درصد دانش‌آموزان استان به شبکه شاد دسترسی دارند، اظهار کرد: حدود ۹۶ درصد معلمان و ۱۰۰ درصد مدیران نیز به این شبکه متصل شده‌اند، بیش‌ترین آمار دانش‌آموزانی که نتوانسته‌اند به شاد متصل شوند در مناطق کوهرنگ، عشایری و لردگان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تعداد و علت دقیق دانش‌آموزانی که نتوانسته‌اند به شبکه شاد متصل شوند مشخص شده است و در صورت ادامه‌دار شدن روند تعطیلی مدارس و آموزش مجازی سناریوهای مختلفی برای سال تحصیلی جدید طراحی شده است.

وی در خصوص برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری، بیان کرد : خوشبختانه آموزش‌های مجازی تأثیر خوبی در یادگیری داشته است و طبق گزارشات از حوزه‌های امتحانی میانگین معدل نمرات دانش‌آموزان کاهش نداشته و در برخی دروس نیز افزایش داشته است.

قائدامینی با بیان اینکه نگرانی اصلی ما بحث آموزش دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی است، بیان کرد : برنامه‌هایی در تابستان برای جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

تعریف ۲۱۶ برنامه و ۹۲۶ فعالیت در سند آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در پایان با بیان اینکه برنامه اداره‌کل آموزش و پرورش استان بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کامل شده است، بیان کرد: این سند جهت تصویب ارسال شده است.

در ادامه محمد محمدی معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ادارات آموزش و پرورش استان‌ها باید هرساله برنامه خود را براساس اسناد بالادستی که همان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است ارائه دهند، ۲۳ هدف عملیاتی و ۱۳۱ راهکار برای حل مشکلات این حوزه باید مدنظر باشد.

وی بیان کرد : طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید  برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت هرساله تدوین و به تصویب برسد که در سند آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ۲۱۶ برنامه و ۹۲۶ فعالیت تعریف شده است.

محمدی بیان کرد : مدرسه خوانا، طرح آجر به آجر، کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان، تربیت اجتماعی، نشاط اجتماعی، تربیت دینی با محوریت حجاب و نماز، تربیت تمام ساحتی، آموزش‌های مجازی زیست قرنطینه‌ای و پوشش تحصیلی حداکثری از مهم‌ترین موضوعات در این برنامه است.

معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری یادآور شد: درصدد هستیم برای جبران افت تحصیلی برای دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی با اولویت مناطق روستایی و عشایری با استفاده از ظرفیت معلمان جهادی، کاروزان آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان، ۲۰۰ مدیر آموزگار شاغل در مناطق محروم و راهبران آموزشی بحث آموزش این دانش‌آموزان را پیگیری کنیم.

برگزاری کلاس‌های جبرانی در انتظار مصوبه ستاد کرونا

در پایان جلسه فیروز عسگری معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص بحث برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزانی که نمره حدنصاب را کسب نکرده‌اند، اظهار کرد: ۳ سناریو برای وضعیت سفید، زرد و سفید تعریف شده است و منتظر اجرای این سناریوها براساس دستور ستاد ملی کرونا هستیم.

وی اضافه کرد: در وضعیت سفید کلاس‌ها بر اساس روال سابق، در وضعیت زرد با نیمی از ظرفیت و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ودر وضعیت قرمز کلاس‌ها از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود.

عسگری یادآور شد: هزینه کلاس‌ها نسبت به سال گذشته نهایتا ۵ درصد افزایش پیدا می‌کند و تنها برای برخی دروس خاص کلاس برگزار می‌شود.

معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در پایان بیان کرد: ۲۰ تا ۲۷ تیرماه آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، تیزهوشان و چند المپیاد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو