متن خبر

طبق گفته دولت فرانسه، اینها بزرگترین استارت آپ های فرانسوی در سال 2023 هستند

طبق گفته دولت فرانسه، اینها بزرگترین استارت آپ های فرانسوی در سال 2023 هستند

اخبارطبق گفته دولت فرانسه، اینها بزرگترین استارت آپ های فرانسوی در سال 2023 هستند
شناسهٔ خبر: 268729 -
خبرکاو:

آن زمان از سال است. دولت فرانسه و ابتکار تحت حمایت دولت La French Tech برنامه ها را جمع آوری کردند، اعداد را پردازش کردند و 120 استارت آپ برتر فرانسه را در حال حاضر با یک دسته بندی ویژه برای 40 استارتاپ برتر رتبه بندی کردند. نتیجه دو رتبه بندی است که بر اساس معیارهای عینی است - Next40 و French Tech 120.

قبل از اینکه در مورد معیارها و آنچه که در این فهرست ها به دست می آورید بیشتر بگویم، در اینجا French Tech 120 و Next40 امسال آمده است:

اعتبار تصویر: La French Tech

در مقایسه با Next40 سال گذشته، 29 نفر از آنها قبلاً بخشی از دسته برتر بودند. این بدان معناست که 11 استارت آپ به این گروه ملحق شدند - برخی از آنها قبلاً بخشی از Tech 120 فرانسه بودند و از بقیه صنعت استارتاپ مانند EcoVadis، NW Storm، Innovafeed، Pigment و Verkor عملکرد بهتری داشتند.

تازه واردان در Next40 عبارتند از ClubFunding (یک پلت فرم سرمایه گذاری در املاک)، Electra و ZePlug (دو استارت آپ شارژ EV)، Flying Whales (تولید کننده کشتی هوایی)، SAFTI (بازار املاک و مستغلات) و Wifirst (یک شرکت مخابراتی حرفه ای).

در مورد استارت‌آپ‌های Next40 در سال گذشته، برخی از آنها به شرکت‌های عمومی تبدیل شدند - دولت فرانسه فقط می‌خواهد شرکت‌های خصوصی را در این رتبه‌بندی بگنجاند تا به شرکت‌هایی که درآمدهای خود را به‌طور عمومی به اشتراک نمی‌گذارند، کمی دیده شود. به همین دلیل است که Deezer امسال دیگر اینجا نیست و OVHcloud سال گذشته از فهرست حذف شد. برخی دیگر به دسته دوم رفتند یا به طور کلی از رتبه بندی سقوط کردند. به عنوان مثال، Meero در هیچ کجا یافت نمی شود.

رتبه بندی Next40 هنوز هم عمدتاً بر اساس میزان پول VC که جمع آوری کرده اید تعیین می شود. اگر شرکت شما یونیکورن است، به این معنی که اگر یک دور سرمایه جمع آوری کرده اید که منجر به ارزش گذاری 1 میلیارد دلار یا بیشتر شده است، استارت آپ به طور خودکار به یک شرکت Next40 تبدیل می شود. بدین ترتیب 26 شرکت به Next40 پیوستند. در مورد بقیه اعضای گروه، آنها دور سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی یا بیشتر را بین سال های 2020 تا 2022 (107 میلیون دلار به نرخ ارز امروزی) جذب کرده اند.

در رده بعدی، فرانسوی تک 120، دولت 40 شرکتی را انتخاب کرد که بیشترین دورهای مالی را به دست آورده اند. برای امسال، این استارت آپ ها حداقل 40 میلیون یورو (43 میلیون دلار) جذب کرده اند.

در نهایت، برای 40 استارتاپ اخیر که انتخاب شده اند، دولت به درآمد نگاه کرده است. این شرکت ها حداقل 10 میلیون یورو گردش مالی سالانه داشته اند و در سه سال گذشته با حداقل 25 درصد رشد درآمد سالانه با سرعتی سریع در حال رشد بوده اند.

و این درست است که برخی از این استارتاپ ها اکنون درآمدی جدی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، Mirakl در سال 2022 به درآمد سالانه 135 میلیون دلاری رسیده است. این استارتاپ بازارهایی را برای محصولات شخص ثالث در وب سایت های تجارت الکترونیک محبوب راه اندازی می کند. این شرکت در سال گذشته 6 میلیارد دلار حجم ناخالص کالا را پردازش کرد. خدمات اتوماسیون دیجیتال مارکتینگ Sendinblue به درآمد سالانه 100 میلیون یورویی (107 میلیون دلار) رسید. Younited در سال گذشته 190 میلیون یورو (203 میلیون دلار) درآمد داشته است.

این استارت‌آپ‌های فرانسوی می‌توانند در صورت مواجهه با مشکلی در اداره‌های دولتی، با La French Tech تماس بگیرند. La French Tech سپس می‌تواند با یک نماینده فناوری فرانسوی در یکی از 60 اداره مختلف شریک معرفی کند. این نمایندگان در هنگام اخذ ویزا برای کارمندان خارجی، گرفتن گواهینامه یا پتنت، فروش محصول به اداره دولتی و غیره به استارتاپ ها کمک می کنند.

به طور کلی، 120 شرکت در Tech 120 فرانسه با 47800 کارمند کار می کنند. این استارت آپ ها 11.3 میلیارد یورو (12 میلیارد دلار) درآمد دارند. به عبارت دیگر، بیشتر معیارها در حال حرکت به سمت راست و بالا هستند، اما برخی از آنها با سرعت بیشتری نسبت به سایرین در حال رشد هستند. به عنوان مثال، تنها 15 شرکت حداقل یک مؤسس یا مدیر عامل زن دارند. زمانی که نوبت به نمایندگی و تنوع زنان در اکوسیستم فناوری فرانسه می رسد، هنوز راه زیادی در پیش است.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است