متن خبر

ضرورت تدوین نظام ملی احسان و مددکاری اجتماعی در کشور

ضرورت تدوین نظام ملی احسان و مددکاری اجتماعی در کشور

اخبارضرورت تدوین نظام ملی احسان و مددکاری اجتماعی در کشور
شناسهٔ خبر: 109431 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، حسین صمصامی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست مرکز آموزش علمی-کاربردی کمیته امداد با اشاره به بیش از ۲ دهه فعالیت این مرکز، بیان کرد: با وجود اقدامات انجام شده در نظام علمی کشور، هنوز در حوزه مدیریت امور خیریه و توانمندسازی نیازمندان در کشور دچار خلاء نظری هستیم.

وی کمیته امداد را کانون نیکوکاری در کشور عنوان کرد و ادامه داد: نسل آینده نظام خیر و احسان کشور باید در کمیته امداد تربیت یافته و پرورش یابد.

قائم‌مقام کمیته امداد بومی شدن دانش مدیریت خیریه را یک اصل مهم دانست و بیان کرد: گسترش رشته‌های مرتبط با امور خیر و احسان و انتقال دانش و تجربه اندوخته شده در کمیته امداد در حوزه مددکاری و توانمندسازی، از جمله اقداماتیاستکه ضرورت آن احساس می‌شود.

صمصامی تاکید کرد: تدوین متون درسی بین‌رشته‌ای در زمنیه اقتصاد خیریه، حقوق خیریه و اقتصاد خیریه گام مهمی در راستای تحقق دانش بومی خیر و احسان در کشور به شمار می‌رود و مرکز علمی-کاربردی کمیته امداد در این زمینه باید پیش‌قدم باشد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت خیریه بستر فراموش شده‌ای از دانشاستکه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در اقتصاد اسلامی کمتر به این امور پرداخته شده و مرکز علمی-کاربردی کمیته امداد باید در این زمینه پیشران باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در این مراسم ضمن تکریم سرپرست سابق مرکز آموزش علمی-کاربردی کمیته امداد، حجت‌الاسلام مصطفی کاظمی نجف‌آبادی به عنوان سرپرست جدید این مرکز معرفی شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو