اخبار, فضا

صخره‌ای که در خانه نیوجرسی سوراخ شد، تایید شد که شهاب سنگی ۴.۶ میلیارد ساله است.

دانشمندان روز پنجشنبه (۱۱ مه) تایید کردند که سنگی فلزی که در اوایل این هفته از پشت بام یک خانه مسکونی در شهرک هوپول نیوجرسی شکسته شد، در واقع یک شهاب سنگ است - شهاب سنگی نادر با حدود ۴.۶ میلیارد سال قدمت.

ناتان مگی، رئیس دپارتمان فیزیک در کالج نیوجرسی (TCNJ)، که با دفترش توسط پلیس شهر هوپول تماس گرفته شد، «بدون نگاه کردن به آن آشکار شد که این یک شهاب سنگ در کلاسی به نام کندریت سنگی است. به Space.com، بلافاصله پس از پیدا شدن این سنگ در روز دوشنبه (۸ مه).

کندریت ها سنگ های ابتدایی هستند که ۸۵ درصد از شهاب سنگ های موجود در زمین را تشکیل می دهند. بیشتر کندریت های یافت شده تا به امروز در قطب جنوب کشف شده اند. فقط به ندرت یک تصادف در مناطق پرجمعیت تصادف می کند.

مطالب مرتبط: شهاب سنگ ها چیست ؟

محققان کالج نیوجرسی تایید کردند <a href= که این سنگ که در ۸ می ۲۰۲۳ به خانه ای در شهرک هوپول نیوجرسی برخورد کرد، یک شهاب سنگ ۴.۶ میلیارد ساله است. " class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3-320-80.jpeg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3-480-80.jpeg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3-650-80.jpeg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3-970-80.jpeg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3-1024-80.jpeg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3-1200-80.jpeg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3.jpeg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/z2zpNpF3DWxZiPeHRg93P3.jpeg">

محققان کالج نیوجرسی تایید کردند که این سنگ که در ۸ می ۲۰۲۳ به خانه ای در شهرک هوپول نیوجرسی برخورد کرد، یک شهاب سنگ ۴.۶ میلیارد ساله است. (اعتبار تصویر: کالج نیوجرسی)

صخره نیوجرسی که حدود ۶ اینچ طول و ۴ اینچ عرض (۱۵ در ۱۰ سانتی متر) دارد، یک استثنا قابل توجه است. هنگامی که سوزی کاپ حوالی ظهر دوشنبه در اتاق خواب پدرش کشف کرد، آن را به خانه شهر Hopewell برخورد کرد، تخته کف را فرو کرد، دو سوراخ در سقف ایجاد کرد و هنوز گرم بود.

کاپ به تریش هارتمن از ABC گفت: "من به سقف نگاه می کنم و این دو سوراخ وجود دارد، و می گویم "اینجا چه اتفاقی در دنیا افتاده است؟"

هنگامی که امدادگران اورژانس کوپ، خانواده‌اش و خانه‌شان را از هر گونه باقیمانده رادیواکتیو مضر پاک کردند، کوپ سنگ فضایی را برای بازرسی بیشتر به کالج مجاور تحویل داد.

در TCNJ، تیم Magee با جری دیلینی، متخصص بازنشسته شهاب‌سنگ که روی مجموعه شهاب‌سنگ‌ها در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک کار کرده بود، مشورت کرد. این تیم تایید کرد که سنگ فضایی حدود ۴.۵۶ میلیارد سال قدمت دارد، به این معنی که از ابتدای منظومه شمسی ما وجود داشته است و نشان دهنده قطعات باقی مانده از ایجاد آن است.

این شهاب سنگ ۲.۲ پوندی (۰.۹ کیلوگرمی)، که احتمالاً Titusville، NJ نامیده می شود - آدرس پستی نزدیک به محل فرود آن - "در شرایط عالی قرار دارد و یکی از تعداد بسیار کمی از کندریت های مشابه مشاهده شده که برای علم شناخته شده است، سقوط می کند. مگی در بیانیه ای در روز پنجشنبه گفت.

لایه بالایی شهاب سنگ دارای پوسته سیاه شده ای به ضخامت چند میلی متر است که به دلیل سوختن جزئی در جو زمین است. مگی به Space.com بیان کرد که با استفاده از یک لنز دستی که برای مشاهده دقیق سنگ‌ها طراحی شده بود، تیم او دریافت که مواد معدنی این سنگ‌آهن به رنگ آبی و خاکستری است و مقدار کمی از فلزات دیگر در آن مخلوط شده است.

سنگ، صخره... چه کسی آنجاست؟🪨 استاد فیزیک TCNJ، نیت مگی، امروز تایید کرد که جسمی که اخیراً به خانه‌ای نه چندان دور از محوطه دانشگاه برخورد کرده است، در واقع از فضا است. از @AP بیشتر بخوانید: https://t.co/[email protected] #tcnj #tcnjiseverywhere pic.twitter.com/FMXH5YtEeUM 11 مه ۲۰۲۳

بیشتر ببین

داستان های مرتبط:

این تیم با قرار دادن آن در داخل یک محفظه بزرگ از یک میکروسکوپ الکترونی روبشی، بافت و ترکیب سنگ را مورد مطالعه قرار دادند. بر اساس برآوردهای اولیه، این شهاب سنگ یک کندریتی از کلاس LL-6 است که نسبت به سایر اعضای خانواده خود آهن کمتری دارد و حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد از رایج ترین سنگ های روی زمین مانند تخته سنگ یا گرانیت چگالی تر است.

مگی به Space.com گفت: « پس واضح بود که این سنگ زمین نیست.

حتی قبل از اینکه سنگ فضایی به جو زمین نفوذ کند، در معرض گرمای زیادی در فضای بیرونی قرار گرفت که ساختار و ترکیب آن را به شدت تغییر داده بود، به طوری که تشخیص تک تک دانه ها یا غضروف هایی که شهاب سنگ را تشکیل می دهند دشوار است. دانشمندان در به روز رسانی روز پنجشنبه (در برگه جدید باز می شود) به اشتراک گذاشتند.

Sharmila Kuthunur را در Twitter @skuthunur دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *