متن خبر

شی مرموز که بر فراز یوکان شلیک شده است ممکن است بی ضرر بوده باشد ‘بالون پیکو’

شی مرموز که بر فراز یوکان شلیک شده است ممکن است بی ضرر بوده باشد ‘بالون پیکو’

اخبارشی مرموز که بر فراز یوکان شلیک شده است ممکن است بی ضرر بوده باشد ‘بالون پیکو’
شناسهٔ خبر: 267940 -
خبرکاو:

جامعه رادیویی آماتور همچنان در مورد سه شلیک اخیر اشیاء پرنده ناشناس در حریم هوایی آمریکای شمالی سر و صدا دارد: یکی بر فراز آلاسکا، دیگری بر فراز یوکان در شمال غربی کانادا و دیگری بر فراز دریاچه هورون.

به نظر می رسد که جسمی که در 11 فوریه توسط یک جت نیروی هوایی ایالات متحده از آسمان بر فراز یوکان منفجر شد، ممکن است یک "بالون پیکو" رادیویی آماتوری بوده باشد - به طور خاص، بالون به نام K9YO-15، که از منطقه حفاظت شده جنگل Independence Grove پرتاب شد. در لیبرتیویل، ایلینوی، شمال شیکاگو.

K9YO-15 ظاهراً پس از 123 روز پرواز در هفتمین دور کره زمین بود.

مطالب مرتبط: بالن های جاسوسی چینی قبلی بر فراز ایالات متحده به عنوان بشقاب پرنده طبقه بندی می شدند: گزارش

منطقه آخرین تماس با بالون پیکو K9YO-15.

منطقه آخرین تماس با بالون پیکو آماتور K9YO-15. (اعتبار تصویر: NIBBB)

یک بادکنک کوچک اما خوش سفر

به گفته کری ویلیس از تیپ بالون درب بطری ایلینوی شمالی (NIBBB)، تقریباً سه میلیون اپراتور رادیویی آماتور در سراسر جهان وجود دارد. NIBBB زیرمجموعه ای از این گروه است، کادر کوچکی از علاقه مندان به بالون پیکو.

بادکنک‌های ما بسیار کوچک، 32 اینچ [81 سانتی‌متر] قطر، 100 اینچ [254 سانتی‌متر] محیط، از پیش کشیده شده و محموله‌ای در حدود 10 گرم شامل ردیاب، پنل خورشیدی و 33 فوت را حمل می‌کنند. ویلیس به Inside Outer Space بيان کرد [10 متر] سیم آنتن.

بالون K9YO-15 از یک کره مایلار نقره ای 32 اینچی استفاده می کند که با قیمت پایین 13.33 دلار در دسترس است.

ویلیس گفت: "بالون پیکو K9YO ما به مدت 123 روز در حال پرواز برای هفتمین بار در سراسر جهان بود که بر فراز کانادا ناپدید شد." این اولین باری نبود که K9YO ناپدید شد. پس از پنجمین بار در سراسر جهان در 77 روز، K9YO به مدت 30 روز ناپدید شد، در روز 106 بر فراز مغولستان گزارش شد و ششمین دور پیمایش را در 112 روز ادامه داد.

"من معتقدم که ارتباطات ما با FBI به آنها کمک می کند تا پروژه ما را به عنوان علم در طبیعت شناسایی کنند."

در عمل گم شده است

ویلیس در ارتباط با یکی از اعضای تیم NIBBB بيان کرد که "ما باید به کاری که انجام داده ایم بسیار افتخار کنیم و امیدواریم پروژه خود را در ارتباط با ایستگاه های رادیویی آماتور در سراسر جهان ادامه دهیم."

از آنجایی که چند روزی است که خبری از بالون پیکو K9YO-15 نیست، آماتورها آن را "در عمل گم شده" می نامند. این شی آخرین بار در 11 فوریه در نزدیکی جزیره Hagemeister در آلاسکا گزارش شده است.

به گفته پنتاگون، شیئی که در آن روز بر فراز کانادا سرنگون شد، یک "بالون فلزی کوچک با محموله بسته بندی شده" بود - که ظاهراً یک بالون پیکو بود.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز پنجشنبه (16 فوریه) گفت: "ما هنوز دقیقاً نمی دانیم این سه شیء چه بوده اند. اما هیچ چیز در حال حاضر نشان نمی دهد که آنها با برنامه بالون جاسوسی چین مرتبط بوده اند یا اینکه آنها وسایل جاسوسی از هر کشور دیگری بوده اند." ) طی یک نشست خبری که به واکنش ایالات متحده به اشیاء هوایی اخیر پرداخت.

بایدن توضیح داد: «ما از روی احتیاط فراوان با پارامترهای تعیین شده برای تعیین نحوه برخورد با اشیاء هوایی ناشناس در حریم هوایی ایالات متحده عمل کردیم.»

بایدن بيان کرد که ارزیابی فعلی جامعه اطلاعاتی این است که "این سه شی به احتمال زیاد بالون هایی بوده اند که به شرکت های خصوصی، تفریحی یا موسسات تحقیقاتی در حال مطالعه آب و هوا یا انجام تحقیقات علمی دیگر بسته شده اند." او گفت که طیفی از نهادها، از جمله کشورها، شرکت‌ها و سازمان‌های تحقیقاتی «اشیاء را در ارتفاعات برای اهدافی غیر شرورانه، از جمله تحقیقات علمی مشروع، اداره می‌کنند».

داستان های مرتبط:

"کاملا امن"

داگلاس مالنتی، یک اپراتور رادیویی آماتور که بالن های پیکو را پرتاب می کند، گفت: سرنگونی احتمالی K9YO-15 یک حادثه بدشانسی بود.

ملنتی به Inside Outer Space گفت: "بالون های پیکو ایمن هستند. من فکر می کنم زمانی که دولت درک بهتری از آنچه می بیند داشته باشد، موافقت خواهد کرد. "

بالن‌های پیکو از هیچ‌کس جاسوسی نمی‌کنند، و برای حضور در آسمان با هواپیما کاملاً ایمن هستند. مالنتی گفت: «آستانه ایمنی، پس خطری برای هواپیماها و افراد روی زمین نداشته باشد.» او اضافه کرد که این اشیاء بسیار سبک وزن هستند، پس خطری برای افراد و زیرساخت های روی زمین حتی در صورت تکان خوردن و افتادن ایجاد نمی کنند.

ملنتی گفت: « پس در مجموع، من گمان می‌کنم که تیراندازی یک سوء تفاهم بوده است، اگر این اتفاق افتاده است. "تا آنجا که در آینده برای بادکنک های پیکو، امیدوارم توجه افراد بیشتری را به این سرگرمی بکشاند و آنها از آن لذت ببرند!"

لئونارد دیوید نویسنده کتاب " ماه راش: مسابقه فضایی جدید (در برگه جدید باز می شود " است که توسط نشنال جئوگرافیک در ماه مه 2019 منتشر شد. دیوید نویسنده قدیمی Space.com بیش از بیش از این گزارش در مورد صنعت فضایی ارائه کرده است. پنج دهه ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است