متن خبر

شیوه زندگی مدرن، مهمترین عامل در آسیب‌پذیری از کروناویروس

شیوه زندگی مدرن، مهمترین عامل در آسیب‌پذیری از کروناویروس

اخبارشیوه زندگی مدرن، مهمترین عامل در آسیب‌پذیری از کروناویروس
شناسهٔ خبر: 109167 -
خبرکاو:

به نقل از نیوز، بیماری کروناویروس جدید مانند هیچ بیماری دیگری نیست که قبلا شیوع داشته،  تنها در چند ماه از زمان شناسایی آن، بیش از یک‌سوم بشریت را تحت تاثیر نوعی زندگی خاص قرار داده است.

همه‌گیری این بیماری(کووید- ۱۹) توانسته نقاط ضعف بسیاری در جامعه بشری را آشکار کند، همچنین نشان می‌دهد که باوجود پیشرفت‌های عظیم در علم و فناوری پزشکی، انسان همچنان در برابر بیماری‌های جدید آسیب‌پذیر است.

انسان مجهز به سیستم ایمنی بسیار قویاستکه او را زنده نگه می‌دارد، اما این سیستم ایمنی باید بتواند مهاجمان جدید را شناسایی کرده و نسبت به آنها واکنش نشان دهد.

سیستم ایمنی ضعیف افراد بسیاری را در معرض ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ قرار داده و در برخی از افراد هم باعث شده پاسخ این سیستم موثر نباشد و آنان را به کام مرگ بکشاند.

تکامل انسان‌ها منجر به مغزهای بزرگ و پیچیده‌ای شده که قادر به تفکر انتزاعی، نوآوری، زبان و خصوصیاتیاستکه از آن به‌عنوان هوش استفاده می‌کنیم.این ساختار مغزی و فرایندهای آن به انسان این امکان را می‌دهد تا اجتماعی زندگی و کار کند و بتواند به موارد باورنکردنی دست یابد. البته برخی از این ویژگی‌ها انسان را در معرض آسیب نیز قرار داده است.

فناوری که به دلیل توانایی بی‌نظیر ما برای نوآوری ایجاد شده، امکان کنترل چنین شرایطی داده اما زندگی شهری با تراکم بالا شرایط مناسب برای شیوع بیماری را فراهم کرده است.

سبک زندگی مدرن، تعداد افرادی را که با آنان ارتباط برقرار می‌کنیم، به‌شدت افزایش داده است. رفتارهای اجتماعی اکنون به‌عنوان یک تهدیداستو در حال حاضر به‌جای اینکه در کنار هم قرار گیریم، باید در انزوا باشیم.

چاقی خطر اساسی در سلامتی و همچنین عامل خطر برای عوارض ناشی از بیماری کووید- ۱۹ است.

ماهیت دنیای مدرن، به‌عنوان ضعف در این بیماری محسوب می‌شود، اما قدرت مغزی به انسان کمک خواهد کرد تا به موفقیت دست یابد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو