سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

شیائومی ظاهراً برای تولید تراشه اختصاصی با آرم همکاری می‌کند

پردازنده، قلب هر گوشی هوشمند است و درحال‌حاضر، شرکت‌های بزرگی مانند کوالکام و مدیاتک تقریباً کنترل بازار در این حوزه را به‌دست گرفته‌اند. شیائومی هم قصد دارد با کمک آرم وارد این بازار شود و تاحدی در این صنعت فعالیت کند. به گزارش «گیزموچاینا»، ظاهراً این کمپانی چینی درحال همکاری با ARM است تا پردازنده‌های اختصاصی خود را بسازد. «ریک تسای»، مدیرعامل مدیاتک، تأیید کرده که آرم با شیائومی برای توسعه چیپ‌ها همکاری می‌کند. همکاری احتمالی شیائومی ...

پردازنده، قلب هر گوشی هوشمند است و درحال‌حاضر، شرکت‌های بزرگی مانند کوالکام و مدیاتک تقریباً کنترل بازار در این حوزه را به‌دست گرفته‌اند. شیائومی هم قصد دارد با کمک آرم وارد این بازار شود و تاحدی در این صنعت فعالیت کند.

به گزارش «گیزموچاینا»، ظاهراً این کمپانی چینی درحال همکاری با ARM است تا پردازنده‌های اختصاصی خود را بسازد. «ریک تسای»، مدیرعامل مدیاتک، تأیید کرده که آرم با شیائومی برای توسعه چیپ‌ها همکاری می‌کند.

همکاری احتمالی شیائومی و آرم برای تولید تراشه

همچنین به نقل از پستی که Digital Chat Station در ویبو منتشر کرد ، ARM قبلاً با شرکت Oppo در این زمینه همکاری می‌کرد، اما آن پروژه با چالش‌هایی روبه‌رو و در نهایت متوقف شد.

به‌طور کلی، احتمالاً اوپو قصد داشت از CPU‌های Cortex و GPU‌های Mali شرکت آرم در پردازنده‌های خود استفاده کند. بااین‌حال، اوپو به دلیل رکود بازار جهانی گوشی‌های هوشمند، تلاش‌هایش برای طراحی پردازنده اختصاصی را در سال 2023 متوقف کرد.

شیائومی

اکنون که اوپو از صحنه خارج شده است، به‌نظر می‌رسد ARM شریک جدیدی به نام شیائومی برای تولید چیپست پیدا کرده است.

آرم در اصل پایه‌ای برای پردازنده‌های اختصاصی شیائومی فراهم می‌کند، اما توسعه یک تراشه از پایه نیازمند تحلیل و حل مجموعه‌ای از چالش‌ها است. جالب خواهد بود که ببینیم شیائومی چه شرکتی را برای تولید تراشه‌اش انتخاب می‌کند.

فقط زمان نشان خواهد داد که آیا شیائومی موفق می‌شود به صورت کامل تراشه‌های خود را از پایه توسعه دهد یا خیر. بسیاری از رقبای شیائومی برای تولید تراشه‌های اختصاصی با شرکت‌های مشهور همکاری می‌کنند. به‌عنوان مثال، اپل برای تولید تراشه‌های سری A-Bionic به TSMC و Google نیز برای تراشه‌های Tensor به سامسونگ وابسته است.

خبرکاو