متن خبر

شهید خوش سیرت مصداق واقعی «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود

شهید خوش سیرت مصداق واقعی «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود

اخبارشهید خوش سیرت مصداق واقعی «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود
شناسهٔ خبر: 110064 -
خبرکاو:

سردار مرتضی قربانی در یادواره تلویزیونی شهید «مهدی خوش سیرت» که در گلزار شهدای آستانه اشرفیه برگزار شد، شهیدان املاکی و خوش سیرت را الگوهای روحانی و معنوی رزمندگان اسلام در سال های دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: شهید خوش سیرت و برادران شهیدش نماد غیرت و مردانگی استان گیلان هستند.

وی با اشاره به مدیریت و درایت و اخلاق و معنویت شهید خوش سیرت در عملیات های مختلف دوران جنگ تحمیلی، تصریح کرد: این شهید بزرگوار با شجاعت و بدون ترس در صحنه عملیات ها حضور داشت و با دشمنان پیکار می کرد.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نقش آفرینی رزمندگان گیلانی را در مقاومت ۸۰ روزه لشکر ویژه ۲۵ کربلا برجسته دانست و بیان کرد : امروز نیز شاهد بروز و ظهور فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جوانان گیلان هستیم.

قربانی، شهید خوش سیرت را اهل قرآن و نماز اول وقت دانست و ادامه داد: شهید خوش سیرت اخلاق محمدی داشت و امروز نسل جوان باید به تاسی از این شهید بزرگوار، اخلاق محمدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ملت فهیم و بصیر ایران با اطاعت از ولی فقیه انقلاب کردند، متذکر شد: این امت به پشتوانه امامش هشت سال در برابر شرق و غرب دنیا ایستادگی کرد و عزت و پیروزی به دست آورد.

همرزم شهید خوش سیرت، با اشاره به اطاعت محض ملت ایران از امام خمینی(ره) به عنوان رهبر و ولی در عصر غیبت، بیان کرد : امروز نیز تحت فرمان مقام معظم رهبری که سکانداری انقلاب را بر عهده دارند، هستیم و هرگز در برابر دشمنان اسلام و انقلاب کوتاه نخواهیم آمد.

مشاور فرمانده کل سپاه، با بیان اینکه انقلاب اسلامی طی چهار دهه اخیر فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته و از آزمون های سخت سربلند بیرون آمده است، بیان کرد : نه تنها در هشت سال دفاع مقدس در کنار هم به پیروزی رسیدیم، بلکه در حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و کرونا جلوه هایی از ایام دفاع مقدس را یادآوری کردیم.

وی حضور با عزت و شرافت ملت ایران در همه صحنه های دفاع از انقلاب و میهن را بی بدیل دانست و بیان کرد : امروز نسل جوان و نوجوان باید تاریخ انقلاب به ویژه سال های دفاع مقدس را بازخوانی کنند و با قهرمانان واقعی آشنا شوند. بی تردید املاکی ها و خوش سیرت ها چراغ راه همه ما برای رسیدن به اهداف والا هستند.

قربانی، شهید خوش سیرت را مصداق واقعی آیه «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» دانست و تصریح کرد: شهدا برای اسلام و انقلاب عزت آفریدند و همه جوانان می توانند یک خوش سیرت و یک سردار سلیمانی باشند تا بتوانیم شاهد فتح بیت المقدس و مکه و مدینه باشیم.

وی با اشاره به ولایتمداری شهدا، اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی فقط در عرصه دفاع و مقاومت سپهبد نبود، بلکه ایشان نشان سپهبدی را در اخلاق و معرفت و شجاعت و ولایتمداری دریافت کرده بود و تا لحظه شهادت اندکی تغییر در ولایتمداری ایشان اتفاق نیفتاد.

مشاور فرمانده کل سپاه، رمز عزت و جاودانگی شهدا را اخلاص دانست و یادآور شد: دنیاطلبی در شهید خوش سیرت وجود نداشت و تنها احساس تکلیف نسبت به دین و انقلاب و ملت کرد و سرانجام با اخلاص به شهادت رسید.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو