متن خبر

شهر اوکلند مورد حمله باج افزار عظیم قرار گرفت

شهر اوکلند مورد حمله باج افزار عظیم قرار گرفت

اخبارشهر اوکلند مورد حمله باج افزار عظیم قرار گرفت
شناسهٔ خبر: 266162 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

شهر اوکلند ایالات متحده متحمل یک حمله باج‌افزاری شده است (در برگه جدید باز می‌شود) که بدنه دولتی آن را مجبور کرد برخی از سیستم‌های خود را هنگام ارزیابی آسیب و ایجاد یک برنامه بازیابی، آفلاین کند.

در یک تاپیک کوتاه توییتری، شهر اعلام کرد که این حمله بر خدمات اصلی مانند 911 یا آتش نشانان تأثیری نداشته است. با این حال، تاخیر در خدمات دیگر را باید انتظار داشت.

در توییت‌ها آمده است که دپارتمان فناوری اطلاعات اوکلند (ITD) و سازمان‌های مجری قانون محلی، در حال تحلیل این حمله و کار بر روی بازیابی سرویس‌های آسیب‌دیده هستند.

انتظار تاخیر

در این بیانیه آمده است: "اداره فناوری اطلاعات در حال هماهنگی با مجریان قانون است و به طور فعال دامنه و شدت موضوع را تحلیل می کند. وظایف اصلی ما دست نخورده است. 911، داده های مالی و منابع آتش سوزی و اضطراری تحت تاثیر قرار نمی گیرند."

این نهاد دولتی نیز در حال کار بر روی طرح واکنشی است که مطابق با استانداردهای صنعت باشد. این برنامه قصد دارد به محض در دسترس شدن اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارد.

در این میان، عموم مردم باید منتظر تأخیر از سوی شهر باشند.

در زمان انتشار، تعدادی از جزئیات کلیدی دیگر هنوز مشخص نیست، از جمله اینکه چه کسی در پشت حمله بود، کدام نقاط پایانی در معرض خطر قرار گرفتند یا چگونه تحت تأثیر قرار گرفتند. همچنین مشخص نیست که آیا قبلاً باج‌گیری شده است یا خیر و مهاجمان در ازای دریافت کلید رمزگشایی چه مقدار پول می‌خواهند.

سازمان های بخش عمومی یک هدف محبوب برای اپراتورهای باج افزار هستند، پس حمله به شهر اوکلند نباید غافلگیر کننده باشد. در اوایل ژانویه، کارشناسان امنیت سایبری Emsisoft گزارشی منتشر کردند که در آن سال گذشته بیش از 200 سازمان بزرگ بخش عمومی در ایالات متحده تحت تأثیر باج افزار قرار گرفتند.

علاوه بر دولت، عوامل تهدید نیز به دنبال صنایع آموزشی و بهداشتی هستند. در حدود نیمی از حوادث کشف شده، عوامل تهدید با داده های حساس حذف شدند.

به دنبال بهترین فایروال هستید (در تب جدید باز می شود) ؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم

از طریق: BleepingComputer (در برگه جدید باز می شود)

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است