متن خبر

شمار بیماران قطعی کرونا در ایران از مرز یک میلیون نفر گذشت

شمار بیماران قطعی کرونا در ایران از مرز یک میلیون نفر گذشت

اخبارشمار بیماران قطعی کرونا در ایران از مرز یک میلیون نفر گذشت
شناسهٔ خبر: 135461 -
خبرکاو:

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز، ۱۳ آذر ۹۹ اعلام کرد که تاکنون یک میلیون و ۳۴۹۴ بیمار قطعی مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و با فوت ۳۵۸ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان قطعی کرونا در ایران به ۴۹ هزار و ۳۴۸ نفر رسید.

آمار رسمی کرونا در ایران (۱۳ آذر ۹۹)

به‌ بيان کرد ه‌ی سیما سادات لاری، تاکنون ۶ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۷۱۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. ده ماه پس از اعلام ورود ویروس کرونا جدید به ایران، اکثر استان‌های کشور در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. لاری می‌گوید در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۷۸ شهرستان نارنجی و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت زرد هستند. درحالی‌که شاهد افول پیک سوم کرونا در کشور هستیم، وزیر بهداشت می‌گوید اکنون باید منتظر پیک زمستانی بیماری باشیم.

نمودار روزانه کرونا در ایران (۱۳ آذر ۹۹)

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا از ۲۴ آبان‌ماه آغاز شد و تا پایان سال ادامه دارد. در این طرح، هر هفته وضعیت شهرهای کشور بر اساس میزان گسترش بیماری مشخص می‌شود و محدودیت‌هایی بنا بر همین اطلاعات اعمال می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

به‌تازگی طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به‌صورت محله محور با نام «سردار حاج قاسم سلیمانی» آغاز شده که شامل تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌ها، افزایش تست‌های تشخیصی و بیماریابی فعال، قرنطینه هوشمند مبتلایان، گسترش آموزش و اطلاع‌رسانی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، اجرای هوشمند محدودیت‌ها و افزایش خدمات سرپایی به‌منظور کاهش موارد بستری می‌شود.

تعداد جان‌باختگان کلی کووید ۱۹ در دنیا اکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰هزار نفر و تعداد مبتلایان قطعی حدود ۶۵ میلیون نفر است. 

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو