متن خبر

شفق های قطبی روز ولنتاین شب زندگی خود را به تعقیب کننده چراغ های قطبی مستقر در آلاسکا هدیه می دهند (عکس)

شفق های قطبی روز ولنتاین شب زندگی خود را به تعقیب کننده چراغ های قطبی مستقر در آلاسکا هدیه می دهند (عکس)

اخبارشفق های قطبی روز ولنتاین شب زندگی خود را به تعقیب کننده چراغ های قطبی مستقر در آلاسکا هدیه می دهند (عکس)
شناسهٔ خبر: 267092 -
خبرکاو:

یک فوران پلاسما به موقع از خورشید، شب شکوه و عظمت شفق های قطبی روز ولنتاین را برای تماشاگران آسمان در آلاسکا به ارمغان آورد، با شدت نمایش حتی تعقیب کنندگان باتجربه شفق قطبی.

وینسنت لدوینا با دیدن نورهای درخشان قطبی غریبه نیست. این دانشجوی دکترای فیزیک فضایی مستقر در فیربنکس، آلاسکا، اولین عکس شفق قطبی خود را در سن 16 سالگی گرفت. از آن زمان، او در وب سایت خود می گوید، او در هیجان تعقیب شفق قطبی است. این اشتیاق در نهایت منجر به نقل مکان او از داکوتای شمالی به آلاسکا شد، شمالی ترین ایالت ایالات متحده که در دایره قطب شمال قرار دارد و پس بهترین شرایط کشور را برای تماشای شفق قطبی فراهم می کند.

حساب توییتر وینسنت و گالری عکس وب سایت او مملو از تصاویر خیره کننده شفق است. با این حال، عکاس در یک سری توییت به اندازه ذرات موجود در جو بالای سر لدوینا، اعتراف کرد که شفق هایی که در روز ولنتاین امسال دید، غیرعادی بودند.

موارد مرتبط: کجا می توان شفق شمالی را دید: راهنمای شفق قطبی 2023

لدوینا در توییتی که همزمان با نزدیک شدن به پایان یافتن شب تماشای شفق های قطبی در روز ولنتاین به اشتراک گذاشته شد، گفت: "همه چیز در مورد امشب دیوانه کننده بود." یکی از بهترین شب‌های شفق زندگی من، شاید بهترین.

همه چیز در مورد امشب دیوانه کننده بود. یکی از بهترین شب های شفق زندگی من، شاید بهترین. ما طوفان زیر طوفانی داشتیم، هرگز تسلیم نشد[email protected] #شفق قطبی #شمال نورها pic.twitter.com/hVwmrCMVfW15 فوریه 2023

بیشتر ببین

در توییت دیگری (در برگه جدید باز می شود) ، او این تجربه را "جادوی مستقیم" نامید. در تصویری دیگر، همراه با تصویری از نوار درخشان سبز و ارغوانی که بر فراز منظره زمستانی آویزان شده بود، اعتراف کرد که در تمام سال‌های تعقیب شفق قطبی، هرگز به این شدت سایه‌های قرمز (که در برگه جدید باز می‌شود) ندیده است. یک شفق قطبی

شدیدترین رنگ قرمزی که دیده ام pic.twitter.com/Sjqb4NubXz 15 فوریه 2023

بیشتر ببین

برای دریافت حس شب، کافی است به صفحه توییتر لدوینا (در برگه جدید باز می شود) بروید.

"این فوق العاده باورنکردنی بود. توفان فرعی دیوانه کننده. کل آسمان می درخشد، خیلی باحال است، هیچ حرف دیگری وجود ندارد. وای!!!!" لدوینا در پست دیگری بيان کرد (در برگه جدید باز می شود) .

این خیلی باورنکردنی بود طوفان جنون آمیز تمام آسمان می درخشد، خیلی خنک است، هیچ حرف دیگری وجود ندارد. وای!!!! 😭😭 pic.twitter.com/au0jBODY6k 15 فوریه 2023

بیشتر ببین

شفق‌های قطبی دیدنی بر فراز آلاسکا در روز ولنتاین ۲۰۲۳.

شفق‌های قطبی سوپرشارژ بر فراز آلاسکا در 14 فوریه 2023، عکس‌برداری شده توسط وینسنت لدوینا. (اعتبار تصویر: وینسنت لدوینا)

داستان های مرتبط:

انفجار پلاسمای مغناطیسی، که به عنوان پرتاب جرم تاجی (CME) نیز شناخته می شود، که شب جادویی را ارائه کرد، در روز شنبه (11 فوریه) همراه با یک شعله خورشیدی قدرتمند کلاس X از خورشید فوران کرد. شعله X، قوی‌ترین نوع انفجار تابش خورشیدی، بلافاصله پس از وقوع برای مدت کوتاهی زمین را تحت تأثیر قرار داد و باعث اختلال موقتی در ارتباطات رادیویی در آمریکای جنوبی شد. ذرات CME با سرعت بسیار کمتری در فضا حرکت می کنند و پس نزدیک به سه روز زمان نیاز است تا به سیاره ما برسند.

ترزا پولاروا را در توییتر @TerezaPultarova دنبال کنید . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است