سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

شرکت ایکس به پرداخت غرامت ۱.۱ میلیون دلاری به مدیران سابق توییتر محکوم شد

طبق حکم ارائه‌شده توسط قاضی دادگاه، ایکس که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، باید هزینه حقوقی ۱.۱ میلیون دلاری را که مدیران ارشد این شرکت سال گذشته در جریان خرید این پلتفرم توسط «ایلان ماسک» پرداخت کرده بودند، به آن‌ها بپردازد. براساس گزارش بلومبرگ، «کاتلین سنت. جی. مک کورمیک»، قاضی دادگاه کیفری ایالت دلاور، به نفع «پاراگ آگراوال»، مدیرعامل سابق توییتر، «ویجایا گاده» مدیر ارشد سابق سیاست‌گذاری این شرکت و سایر مدیران آن رأی داده است. در این حکم ...

طبق حکم ارائه‌شده توسط قاضی دادگاه، ایکس که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، باید هزینه حقوقی ۱.۱ میلیون دلاری را که مدیران ارشد این شرکت سال گذشته در جریان خرید این پلتفرم توسط «ایلان ماسک» پرداخت کرده بودند، به آن‌ها بپردازد.

براساس گزارش بلومبرگ، «کاتلین سنت. جی. مک کورمیک»، قاضی دادگاه کیفری ایالت دلاور، به نفع «پاراگ آگراوال»، مدیرعامل سابق توییتر، «ویجایا گاده» مدیر ارشد سابق سیاست‌گذاری این شرکت و سایر مدیران آن رأی داده است. در این حکم گفته شده که توییتر «وظایف خود برای پوشش هزینه‌های قانونی ناشی از کار آن‌ها برای شرکت را نقض کرده است».

شکایت مدیران سابق توییتر از ایکس

ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر و شکایت این شرکت به‌دلیل تلاش او برای خروج از معامله ۴۴ میلیارد دلاری، آگراوال و دیگر مدیران ارشد آن را اخراج کرد. سپس در ماه آوریل، آگراوال و گاده به‌دلیل عدم پرداخت صورت‌حساب‌های قانونی از ایکس شکایت کردند.

بلومبرگ در گزارش خود توضیح می‌دهد که ایکس فقط حدود ۶۰۰ هزار دلار از این مبلغ را پرداخت کرده است و «مایکل بلانچارد»، یکی از وکلای شرکت او میگوید که مقامات ایکس پس از دیدن صورت‌حساب حقوقی ۱.۱ میلیون دلاری که توسط وکلای گاده ارائه شده است، غافلگیر شده‌اند. به گفته بلانچارد، این هزینه حقوقی فقط برای «یک روز شهادت» درخواست شده است و مقامات ایکس از آن به‌عنوان یک «سوءاستفاده آشکار» یاد کرده‌اند.

هرچند قاضی مک کورمیک نیز اشاره کرده که مبلغ ۱.۱ میلیون دلاری، هزینه حقوقی بسیار زیادی است، اما او همچنان به نفع مدیران سابق توییتر حکم داده. او درباره حکم خود گفته است:

«من مبلغ موردنظر را تحلیل کرده‌ام و هرچند این مبلغ گزاف احتمالاً بیشتر از میزانی است که انسان‌ها بخواهند آن را پرداخت کنند، اما غیرمنطقی نیست.»