متن خبر

شرکت‌های مخابراتی قرار است میلیاردها دلار برای زیرساخت‌های ابری جدید هزینه کنند

شرکت‌های مخابراتی قرار است میلیاردها دلار برای زیرساخت‌های ابری جدید هزینه کنند

اخبارشرکت‌های مخابراتی قرار است میلیاردها دلار برای زیرساخت‌های ابری جدید هزینه کنند
شناسهٔ خبر: 267898 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

یک گزارش جدید مدعی شده است که تقریبا نیمی (46 درصد) از ظرفیت شبکه مخابراتی در 3 تا 5 سال آینده کاملاً بومی ابری خواهد بود که به سرمایه گذاری های عظیم در آینده اشاره دارد.

برای رسیدن به این مرحله، تحقیقات Capgemini پیشنهاد شده است که پیش بینی می شود شرکت های مخابراتی هر یک به طور متوسط ​​مبلغ 200 میلیون دلار در سال سرمایه گذاری کنند.

همانطور که اگر مشوق ها به اندازه کافی روشن نبودند، Capgemini همچنین بر این باور است که پذیرندگان اولیه می توانند نسبتاً سریع بخش زیادی از پول خود را پس بگیرند.

سرمایه گذاری ابر مخابراتی

انتظار داریم که کاربران اولیه پلت‌فرم‌های مخابراتی مبتنی بر ابر، 47 درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را طی دوره 3 تا 5 ساله برگردانند.

بخشی از این امر ناشی از بهینه‌سازی کل هزینه مالکیت شبکه‌ها است که انتظار داریم که 13 درصد صرفه‌جویی شود. وضعیت حرکت زودهنگام نیز به پیش بینی بازگشت سرمایه نسبت داده می شود.

گفته می شود که تحول ابری عاملی برای فناوری های نسل بعدی مانند اتوماسیون کارخانه های هوشمند است. شبکه های خصوصی 5G در مراکز توزیع، بنادر، میادین نفتی، معادن، ذخیره سازی مواد شیمیایی و واحدهای پردازش؛ جراحی از راه دور؛ عملیات، نظارت و آموزش از راه دور با قابلیت AR/VR یا Metaverse.

در نهایت، با نیاز روزافزون ما به ذخیره‌سازی داده‌ها و ارتباطات، همراه با فشار فزاینده برای راه‌حل‌های سبزتر، شرکت‌های مخابراتی امیدوارند سرمایه‌گذاری‌های ابری آن‌ها را قادر سازد تا انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را تا ۵ درصد کاهش دهند.

طبق گفته Capgemini (در برگه جدید باز می شود) ، بسیاری از شرکت های Telco مورد علاقه ما قبلاً انتقال خود را آغاز کرده اند. AT&T در سال 2021 اعلام کرد که شبکه تلفن همراه 5G خود را به Azure منتقل خواهد کرد، در حالی که O2 Telefonica بيان کرد که بخشی از شبکه 5G خود در آلمان را با مشارکت Google Cloud و Ericsson به ابر منتقل می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است