سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

شرایط فروش وانت کارا با موعد تحویل فوری اعلام شد + جدول بهمن 1402

بهمن‌ موتور شرایط فروش وانت کارا با موعد تحویل فوری را در آخرین روز بهمن 1402 اعلام کرد. تولید این وانت اکنون متوقف شده است و نسخه‌هایی که از پیش تولید شده‌اند، درحال فروش هستند. طرح فروش فوری وانت کارا از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 30‌ام بهمن 1402 فعال شده است. متقاضیان برای ثبت‌نام این وانت می‌توانند به درگاه فروش اینترنتی بهمن‌موتور یا نمایندگی‌های مجاز این شرکت در سراسر کشور مراجعه کنند. شرایط فروش وانت ...

بهمن‌ موتور شرایط فروش وانت کارا با موعد تحویل فوری را در آخرین روز بهمن 1402 اعلام کرد. تولید این وانت اکنون متوقف شده است و نسخه‌هایی که از پیش تولید شده‌اند، درحال فروش هستند. طرح فروش فوری وانت کارا از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 30‌ام بهمن 1402 فعال شده است. متقاضیان برای ثبت‌نام این وانت می‌توانند به درگاه فروش اینترنتی بهمن‌موتور یا نمایندگی‌های مجاز این شرکت در سراسر کشور مراجعه کنند.

شرایط فروش وانت کارا با تحویل فوری،‌ بهمن 1402:

خودرومدلقیمتسود انصراف سالیانهجریمه تاخیر ماهانهموعد تحویل
وانت کارا تک کابین1402481,829,00017.5%2.5%هفته سوم اسفند 1402

وانت کارا درواقع نسخه ایرانیزه وانت مزدا سری B‌ است که از دهه 1360 در ایران مونتاژ می‌شد. این خودرو طی دوره حضورش در خط تولید گروه بهمن، تغییرات بسیاری را تجربه کرد. به‌عنوان مثال در فاصله سال‌های 1393 تا 1396، گروه بهمن این خودرو را با موتور پیکان کار که 1.7 لیتر حجم داشت، به تولید رساند. نسخه‌های بعدی این خودرو به موتور دولیتری ساخت DAE مجهز شدند که توان و گشتاور بیشتری تولید می‌ کرد. آخرین نسخه‌های این وانت نیز که هم‌اکنون به فروش می‌رسند، مجهز به همین پیشرانه هستند.

شرایط فروش وانت کارا

پیشرانه دولیتری وانت کارا از استاندارد آلایندگی یورو 5 پیروی می‌کند و حداکثر راندمان آن 112 اسب‌بخار قدرت و 171 نیوتن‌متر گشتاور است. گیربکس پنج سرعته دستی نیز قدرت و گشتاور را به دیفرانسیل عقب این وانت منتقل می‌کند. مصرف سوخت وانت کارا با این پیشرانه، 8.8 لیتر در صد کیلومتر است.

وانت کارا برای سال‌ها، نقش واسط را بین وانت پراید و وانت نیسان پر می‌ کرد. درواقع این خودرو از وانت پراید توانایی‌های بیشتری داشت اما در زمینه حمل بار نمی‌توانست با وانت نیسان رقابت کند. این شرایط با ورود آریسان 2 ایران خودرو تغییر کرد. وانت آریسان 2 توانایی‌های حرکتی بیشتری نسبت به وانت کارا دارد، قیمت آن 100 میلیون تومان ارزان‌تر و ظاهر آن نیز جذاب‌تر است. درنتیجه بهمن‌موتور تصمیم گرفت تا تولید وانت کارا را در سال 1402 متوقف کند. از سال آینده نسخه‌های متفاوت پیکاپ کاپرا 2 به جای وانت کارا تولید خواهند شد.

خبرکاو