متن خبر

شتاب دهنده edtech Co-Creation Hub 15 میلیون دلار به استارتاپ های آفریقایی اختصاص می دهد

شتاب دهنده edtech Co-Creation Hub 15 میلیون دلار به استارتاپ های آفریقایی اختصاص می دهد

اخبارشتاب دهنده edtech Co-Creation Hub 15 میلیون دلار به استارتاپ های آفریقایی اختصاص می دهد
شناسهٔ خبر: 267692 -
خبرکاو:

TechCrunch آموخته است که بزرگترین مرکز نوآوری آفریقا، مرکز ایجاد مشترک (CcHUB)، یک برنامه شتاب دهنده 15 میلیون دلاری را با نام برنامه کمک مالی Edtech راه اندازی می کند تا از 72 استارت آپ در سراسر نیجریه و کنیا طی سه سال آینده حمایت و پشتیبانی کند.

بر اساس بیانیه ای که توسط این شرکت به اشتراک گذاشته شده است، برنامه شتاب دهنده از استارت آپ های edtech در سراسر آفریقا حمایت و تقویت می کند، و همچنین از بنیانگذارانی که راه حل های فناوری ارائه می دهند که به نوآوری یادگیری در یک بخش آموزشی پر از مسائل مختلف می پردازد، حمایت می کند.

بر اساس این گزارش ، منطقه جنوب صحرا با حدود 98 میلیون کودک و نوجوان محروم از تحصیل، بیشترین کودکان و نوجوانان خارج از مدرسه را دارد . حتی برای کسانی که در مدرسه هستند، کیفیت آموزش در همه سطوح، از K-12 تا سطح عالی، افتضاح است. به عنوان مثال، به دانشجویان رشته‌های علوم کامپیوتر در اکثر دانشگاه‌های نیجریه، زبان‌های برنامه‌نویسی قدیمی و بدون برنامه‌های کاربردی فعلی آموزش داده می‌شود. مشکلات دیگر کمبود بودجه، اعتصابات مدارس و فرار مغزها است.

در طول سال ها، نفوذ موبایل و اینترنت و دسترسی به گوشی های هوشمند افزایش یافته است. بر اساس گزارش GSMA Intelligence، مشترکان تلفن همراه 46 درصد از جمعیت جنوب صحرای آفریقا را تشکیل می‌دهند، در حالی که استفاده از گوشی‌های هوشمند در سال 2021، 64 درصد بوده است. این امر به استارت‌آپ‌های edtech اجازه داده است تا پلتفرم‌های دیجیتالی را توسعه دهند که به نوعی، هزاران مورد را مشاهده کرده‌اند. آفریقایی ها فرصت های یادگیری و کار بهتری دریافت می کنند. به عنوان مثال، uLesson با پشتیبانی Tencent، Kidato با پشتیبانی YC و Foondamate با پشتیبانی LocalGlobe برنامه‌های یادگیری را از طریق روش‌های مختلف به دانش‌آموزان K-12 ارائه می‌دهند، در حالی که افرادی مانند Andela و GOMYCODE، در میان دیگران، متخصصان و دانش‌آموزان فنی ماهر را با دانش‌آموزان محلی و محلی مطابقت می‌دهند. کارفرمایان خارجی

در حالی که این پلتفرم‌ها به درجاتی از موفقیت دست یافته‌اند، اما در بازار میلیارد دلاری فناوری ادتک آفریقا چیزی را تکان نداده‌اند. راه حل های edtech بیشتری باید ساخته و پشتیبانی شود تا این اتفاق بیفتد. با این حال، از آنجایی که e dtech هشتمین بخش پر سرمایه گذاری آفریقا است، طبق این گزارش، استارت آپ های آن کار خود را برای آنها قطع کرده اند. بوسون تیجانی، بنیانگذار و مدیر عامل CcHUB، دو نظریه در مورد اینکه چرا رشد edtech در آفریقا متوقف شده است و چرا استارتاپ های آن جذب دلارهای سرمایه گذاری را چالش برانگیز می دانند، دارد. یکی، فضای edtech بسیار تنظیم شده است، بیش از آن چیزی که یک ناظر معمولی فناوری فکر می کند. مورد دیگر این است که استارت آپ ها به ندرت با دولت یا موسسات آموزشی ارتباط برقرار می کنند و بالعکس. به این ترتیب، تیجانی فکر می‌کند که راه‌اندازی یک برنامه شتاب‌دهنده با یک اکوسیستم فراگیر می‌تواند منادی چندین داستان موفقیت‌آمیز و یک صنعت پیشرفته‌تر edtech باشد.

«اگر ما عمداً روی یک اکوسیستم فراگیر فناوری edtech بسیار ساختاریافته از دولت، معلمان، سرمایه‌گذاران، بنیادها و حتی در برخی موارد، دانش‌آموزان و والدین آنها سرمایه‌گذاری کنیم، بر این باوریم که می‌توانیم شروع به درک بهتری از نحوه استفاده از فناوری کنیم. تیجانی در مصاحبه با TechCrunch گفت: یادگیری را در مدارس بهبود بخشید. مهم است که وقتی برنامه‌ای می‌سازیم که نه تنها باهوش‌ترین افراد را در اکوسیستم استارت‌آپ پیدا می‌کند، بلکه اکوسیستم استارت‌آپی را با مقامات دولتی، بخش‌های عمومی، مدارس و مؤسسات دانشگاهی مرتبط می‌کند تا بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که درک روشنی از این موضوع وجود دارد. چگونه می توان راه حل های آموزشی را در فضا مقیاس بندی کرد. "

این برنامه بورسیه، استارت آپ هایی را در نیجریه و کنیا، دو تا از بزرگترین بازارهای فناوری ادتک قاره، هدف قرار می دهد. از میان بیش از 300 استارتاپ در هر دو بازار، برنامه‌های آموزشی و پلتفرم‌هایی که بر یادگیری روتین تأکید دارند، در میان اکثریت هستند. با این حال، تیجانی بيان کرد که برنامه شتاب دهنده تلاش خواهد کرد تا راه حل هایی را که خارج از این جعبه اجرا می شوند، تامین مالی کند. به گفته رئیس اجرایی، بازار آموزش 2 میلیارد دلاری آفریقا، اکنون بیش از هر زمان دیگری، به راه حل های غیرمتعارف بیشتری نیاز دارد. و CCHUB که چندین طرح edtech را اجرا کرده است (یکی از آنها داوطلب شده ام) و از استارتاپ های موفق و شکست خورده edtech در گذشته از طریق دیگر برنامه های انکوباتور و شتاب دهنده حمایت کرده است، امیدوار است چنین راه حل هایی را برای رفع چالش ها در سراسر K-12، سوم، کشف کند . و بازارهای مهارت به شغل.

" تفکر ما بسیار گسترده است. ما می دانیم که هسته هسته احتمالاً بسته به آنچه می بینیم به چند حوزه محدود می شود، اما ما خودمان را به چالش می کشیم تا بدیهی ترین راه حل ها را تأمین مالی نکنیم.» ما فقط از هیچ استارتاپی حمایت نمی کنیم. خواهیم دید که این استارت‌آپ‌ها نتایج یادگیری را نیز هدایت می‌کنند.»

CCHUB قصد دارد با کمک یک تیم تحقیقاتی داخلی که به کار با استارت‌آپ‌های پورتفولیو و آزمایش محصولات آن‌ها از راه‌اندازی تا مقیاس اختصاص دارد، این وظیفه را بر عهده بگیرد. آنها بخشی از یک تیم 30 نفره در چندین گروه متخصص هستند که CCHub به استارتاپ‌های منتخب در هر دو مکان ارائه می‌کند، از جمله توسعه محصول، روابط دولتی، آموزش و علم یادگیری، مدیریت پورتفولیو، ارتباطات، طراحی آموزشی و ایجاد جامعه. با ارائه منابع مشترک، این گروه‌ها برای چگونگی انجام تیم‌سازی، MVP و آزمایش نمونه‌سازی اولیه، استراتژی‌های ورود به بازار، تعامل با سازمان‌ها و دریافت بازخورد از سوی هر استارت‌آپ، حیاتی خواهند بود . این ارزش گفت ه ها همچنین مکمل سرمایه اولیه 100000 دلاری است که استارت آپ ها در طول برنامه به آنها دسترسی خواهند داشت.

طی سه سال آینده، ما 72 شرکت edtech را وارد بازار خواهیم کرد. ما بر این باوریم که این اکوسیستم را راه‌اندازی می‌کند و آن را از نو راه‌اندازی می‌کند، زیرا از این تعداد، حداقل مطمئن هستید که نیمی از آنها یا 20 تا 30 درصد آنها سه تا چهار سال دیگر زنده خواهند ماند. و این به ما این امکان را می دهد که بدانیم آیا فناوری واقعاً می تواند برای آموزش در آفریقا کار کند یا خیر.» تیجانی بيان کرد .

با حمایت از این که بسیاری از استارت آپ ها در سه سال آینده پیشنهاد می کنند که برنامه کمک هزینه تحصیلی Edtech CCHUB سالانه 24 استارت آپ در نیجریه و کنیا (هر کدام 12) را می پذیرد. همچنین، این استارت‌آپ‌ها با دریافت سرمایه اولیه 100000 دلاری نشان می‌دهند که شتاب‌دهنده بیش از 7 میلیون دلار صرف سرمایه‌گذاری کرده است. تیجانی، همچنین مدیر عامل iHub کنیا، بيان کرد که پول باقیمانده برای رسیدگی به منابع دیگر در شتاب دهنده، از جمله هزینه های پرسنل و همچنین تامین سرمایه پشتیبانی برای استارتاپ ها در حین پیشرفت استفاده خواهد شد.

خارج از برنامه شتابدهنده، تمهیدی برای سرمایه گذاری بعدی نیز وجود دارد که تنوع و ریسک کمتری را برای سرمایه گذاران اولیه یا سری A ارائه می کند. به گفته تیجانی، سرمایه بعدی از یک صندوق edtech 50 میلیون دلاری تامین خواهد شد که CCHUB قصد دارد ظرف 12 تا 24 ماه آینده راه اندازی کند. او بيان کرد که یک سرمایه گذار لنگر مبلغ اولیه 5 میلیون دلار را متعهد شده است، در حالی که گفت که مرکز نوآوری در حال مذاکره با شرکت های مخابراتی مانند Safaricom و MTN است تا ترتیباتی را تحلیل کند که بتواند نه تنها به سرمایه گذاران در صندوق، بلکه شرکای توزیع برای راه حل های edtech در پورتفولیوی فلوشیپ

"این نیز چیزی است که در مورد این برنامه منحصر به فرد است. افرادی که از ما حمایت می کنند فقط نمی گویند: "این پول است، بروید سرمایه گذاری کنید." آنها پوست جدی را وارد بازی می کنند و به ما کمک مالی می کنند تا بتوانیم سرمایه جذب کنیم، چیزی که در فضای VC معمول نیست. روشی که ما به مجموعه سرمایه گذاران مشترک خود نگاه می کنیم، انباشته است. ما نه تنها به VC ها بلکه مؤسسات مالی توسعه و شرکت های مخابراتی نگاه می کنیم. به طور کلی، این فعالیتی که CCHub در حال انجام آن است، سرمایه گذاری بسیاری از VC های خارج از کشور را که ممکن است بخواهند در استارتاپ های edtech سرمایه گذاری کنند، به خطر می اندازد. ، و ایالات متحده در ماه های آینده برای جمع آوری این صندوق.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است