متن خبر

شبکه های Tor تحت تاثیر موج حملات DDoS قرار گرفتند

شبکه های Tor تحت تاثیر موج حملات DDoS قرار گرفتند

اخبارشبکه های Tor تحت تاثیر موج حملات DDoS قرار گرفتند
شناسهٔ خبر: 265817 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

این شرکت فاش کرده است که طی هفت ماه گذشته، پلتفرم ارتباطی ناشناس Tor انواع مختلفی از حملات انکار سرویس توزیع شده (بازشده در برگه جدید) (DDoS) را تجربه کرده است که باعث قطع و کندی سرعت برای کاربران می شود.

در یک پست وبلاگ شرکت (در برگه جدید باز می شود) ، مدیر اجرایی پروژه Tor، ایزابلا دیاس فرناندز، بيان کرد که حملات گاهی اوقات به قدری شدید هستند که کاربران بارگذاری صفحه آهسته را تجربه می کنند، یا در موارد شدیدتر، صفحات اصلاً بارگیری نمی شوند. .

او گفت که مهندسان پروژه برای مقابله با این مشکل "سخت کار می کنند"، اما همچنین بيان کرد که روش ها و اهداف در طول زمان تغییر می کنند و پروژه را مجبور می کند تا با ادامه حملات سازگار شود.

I2P نیز مورد حمله قرار گرفت

تاکنون هیچ کس مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است و Tor نیز نتوانسته هویت یا انگیزه مهاجمان را مشخص کند. فرناندز در پایان گفت: "ما به افزایش و اصلاح سیستم دفاعی شبکه Tor برای مبارزه با این مشکل ادامه خواهیم داد."

در حالی که Tor ممکن است نداند چه کسی پشت این حملات است، کاربران گمان می‌کنند که دولت-ملت‌ها ممکن است با آن ارتباط داشته باشند، بیشتر به این دلیل که پروژه مشابه دیگری شرایط تشدیدکننده مشابهی را تجربه کرده است.

BleepingComputer همچنین گزارش داد که شبکه همتا به همتا پروژه اینترنت نامرئی (I2P) نیز حداقل برای سه روز تحت حملات سنگین DDoS قرار گرفته است. این حملات برخی از روترهای i2pd را مجبور کرد که با خطاهای کمبود حافظه از کار بیفتند و این سرویس را برای برخی از کاربران ضعیف یا کاملاً غیرقابل استفاده می کند.

همانطور که می دانید، شبکه I2P در 3 روز گذشته هدف حمله انکار سرویس قرار گرفته است. مهاجم شبکه را با روترهای مخرب سیل پر می کند که به روترهای دیگر پاسخ اشتباه می دهند یا اصلاً پاسخ نمی دهند. این پروژه در یک موضوع Reddit اعلام کرد.

"این منجر به مشکلات عملکرد و اتصال می شود، زیرا floodfills اطلاعات همتا را برای شرکت کنندگان در شبکه فراهم می کند. نتیجه نوعی حمله سیبیل است که برای ایجاد انکار گسترده سرویس استفاده می شود. این حمله عملکرد شبکه را کاهش داده است. دست نخورده و قابل استفاده باقی می ماند. به نظر می رسد روترهای Java I2P هنوز بهتر از روترهای i2pd با مشکلات برخورد می کنند. اقدامات کاهشی مختلفی باید در ساخت های توسعه دهنده روترهای Java و C++ در هفته آینده ظاهر شود."

از طریق: BleepingComputer (در برگه جدید باز می شود)

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است