سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

شایعه شده لنز فوق عریض RF-S همان چیزی است که دوربین های Canon APS-C به شدت به آن نیاز دارند

r85gyQLwRsKpV8Lxa8fU6d-320-80.jpg
شایعات اخیر حاکی از وجود لنز Canon RF-S در قالب Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM در خط لوله است. هیچ اطلاعات دقیقی در مورد مشخصات کلیدی وجود ندارد، اما دوربین‌های بدون آینه APS-C عالی کانن واقعاً به یک لنز با زاویه بسیار عریض نیاز دارند تا از پتانسیل خود استفاده کنند. در حالی که Canon EOS R7 یکی از توانمندترین دوربین های APS-C در بازار برای عکاسی از حیات وحش و ورزش است، و EOS R10 بهترین انتخاب ما در بین بهترین دوربین های ...

شایعات اخیر حاکی از وجود لنز Canon RF-S در قالب Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM در خط لوله است. هیچ اطلاعات دقیقی در مورد مشخصات کلیدی وجود ندارد، اما دوربین‌های بدون آینه APS-C عالی کانن واقعاً به یک لنز با زاویه بسیار عریض نیاز دارند تا از پتانسیل خود استفاده کنند.

در حالی که Canon EOS R7 یکی از توانمندترین دوربین های APS-C در بازار برای عکاسی از حیات وحش و ورزش است، و EOS R10 بهترین انتخاب ما در بین بهترین دوربین های بدون آینه برای مبتدیان است، این مدل ها تا حدی با لنزهای محدود از بین می روند. انتخاب

فقط سه لنز RF-S در دسترس هستند و همه این لنزها لنزهایی با زوم متوسط ​​با حداکثر دیافراگم متوسط ​​هستند - به طور خلاصه، نه لنزهایی که واقعاً عکاسان را هیجان زده می کنند و نه بازی آنها را بهبود می بخشد. این لنزهای پرایم و زوم های ممتاز هستند که آب را به جریان می اندازند، و هنوز هیچ کدام از این ها وجود ندارد.

سیستم دوربین بدون آینه Z-mount نیکون نیز در موقعیتی مشابه با Canon قرار دارد. ما امیدواریم که هر دوی آن‌ها با توسعه طیف وسیع‌تری از لنزها، سطوح مشابهی از اشتیاق را برای APS-C نشان دهند، همانطور که در مورد فول فریم نشان می‌دهند. بگذارید شایعات مربوط به به اصطلاح Canon RF-S 11-22mm درست باشد و نشانه ای از آینده باشد.

فول فریم در مقابل APS-C - مقیاس های نامتعادل

سه نام بزرگی که سیستم های دوربین بدون آینه فول فریم و APS-C را تاسیس کرده اند، سونی، کانن و نیکون هستند.

سونی یکی از پیشگامان دوربین های بدون آینه بود که اولین دوربین های APS-C خود را با نام های NEX-3 و NEX-5 در می 2010 و سپس اولین دوربین های فول فریم خود (a7 و a7R) را در اکتبر 2013 عرضه کرد. دوربین‌های فول فریم اکنون در نسل چهارم و پنجم خود هستند و سونی با 22 لنز APS-C و 46 گزینه فول‌فریم، انتخاب بسیار خوبی از شیشه‌های اختصاصی را برای هر دو فرمت سنسور ایجاد کرده است.

کانن و نیکون خیلی دیرتر وارد بازار دوربین های بدون آینه شدند و دوربین های فول فریم - Canon EOS R، Nikon Z6 و Z7 - را فقط در سال 2018 وارد بازار کردند. هر کدام به دنبال توسعه طیف گسترده ای از لنزهای فول فریم با کیفیت بالا بوده اند. عجله چشمگیر همین را نمی توان برای APS-C گفت.

دوربین Canon EOS R7 روی یک پله سنگی نشسته است

(اعتبار تصویر: آینده)

در زمان نوشتن 28 لنز RF Canon برای دوربین های فول فریم و سه لنز RF-S برای دوربین های APS-C وجود دارد. نیکون دارای 30 لنز فول فریم تا چهار لنز APS-C است.

تنها یک سال پیش بود که کانن EOS R7 و EOS R10 (و اخیراً EOS R50) را منتشر کرد، پس می‌توان آن را به خاطر داشتن سه لنز APS-C تاکنون معذور کرد. اما سابقه سرمایه گذاری اندک در این قالب حسگر را دارد. سیستم بدون آینه Canon EF-M عملاً متوقف شده است. علیرغم وعده های اولیه، هرگز واقعاً از زمین خارج نشد.

سیستم APS-C نیکون خیلی زودتر از کانن، در اکتبر 2019، با دوربین های Z50 و از آن زمان به بعد Z fc و Z30 معرفی شد، اما همچنان تنها دارای چهار لنز است. جدیدترین آنها - Nikkor Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR اخیر - شبیه لنزهای جدید Canon است. نیکون آغوش خود را به روی اشخاص ثالث باز کرده است و اخیراً سه لنز پرایم عالی Sigma برای Z-mount وارد قفسه‌ها شده است، در حالی که Canon بسته باقی مانده است.

چرا لنز اولترا واید برای APS-C بسیار مهم است؟

لنزهای فول فریم با دوربین های APS-C سازگار هستند و لنزهای فول فریم RF کانن را می توان بدون نیاز به آداپتور بر روی دوربین های APS-C آن استفاده کرد. در انجام این کار، یک برش وجود دارد که به طور موثر فاصله کانونی را 1.6 برابر افزایش می دهد (برای Sony و Nikon این فاصله 1.5 برابر است).

اگر بخواهید نزدیکتر شوید، برش ناحیه تصویر مفید است. به عنوان مثال، لنز Canon RF 16mm F2.8 STM یک لنز 25.6mm در هنگام برش است. نیکون اساساً دوربین Nikon Z fc را با لنز فول فریم Nikkor Z 40mm f/2 عرضه کرد. دوربین و لنز با فرمت سنسور مطابقت دارند و فاصله کانونی موثر 60 میلی متری لنز برای پرتره ایده آل است.

دوربین کانن با لنز روی یک بلوک چوبی

(اعتبار تصویر: آینده)

هر دوی این لنزها با دوربین های APS-C مطابقت دارند و قیمت مناسبی دارند. با این حال، این موضوع را نمی توان در مورد بسیاری از لنزهای فول فریم دیگر گفت، که در صورت اتصال به دوربین APS-C به طور نامتناسبی بزرگ هستند.

این برش همچنین کسانی را که می‌خواهند عکس‌برداری عریض داشته باشند، مختل می‌کند، و به همین دلیل است که در دسترس قرار گرفتن یک لنز با زاویه اولتراواید بومی که با فرمت سنسور مطابقت داشته باشد، بدون برش بسیار مهم است. پس ، اگر به فکر خرید Canon EOS R7 یا EOS R10 هستید، حتماً مراقب لنزهای جدید RF-S و به خصوص شایعه شده RF-S 11-22mm باشید. بیایید امیدوار باشیم که یک مورد خوب باشد.