متن خبر

سیلیکون ولی وارد جنگ می شود

سیلیکون ولی وارد جنگ می شود

اخبارسیلیکون ولی وارد جنگ می شود
شناسهٔ خبر: 267044 -
خبرکاو:

در اجلاس اخیر آندریسن هوروویتز در پویایی آمریکایی، کریس پاور، بنیانگذار و مدیر عامل هادریان، تصویری از کشور در خطر ترسیم کرد. او شروع کرد: "من اینجا هستم تا در مورد خطر وجودی برای آینده جمهوری و چگونگی تلاش هادریان برای حل آن با شما صحبت کنم."

سخنان او - آمیزه‌ای از عقل‌گرایی و مارکوس اورلیوس - در این مراسم که ترکیبی از سرمایه‌گذاران، بنیان‌گذاران، سیاست‌گذاران و دیگر مقامات واشنگتن را گرد هم آورد تا درباره‌ی مسائل پیش روی کشور بحث کنند، بی‌جا نبود. تعداد قابل توجهی از گفتگوها مربوط به دفاع و امنیت ملی بود که مطابق با سبد سرمایه گذاری تیم دینامیسم آمریکایی است که شامل شرط بندی بر روی استارتاپ های فناوری دفاعی مانند هادریان، اندوریل و شیلد AI است.

همین چند سال پیش، بسیاری از سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند که قطع چک برای استارت‌آپ اول دفاعی، پیشنهادی است که به سادگی منطقی نیست. جزر و مد به وضوح تغییر کرده است: a16z یکی از بسیاری از شرکت هایی است که علاقه شدیدتری به دفاع و امنیت ملی دارد. داده های PitchBook از این گرم شدن فناوری دفاعی پشتیبانی می کند. از ژانویه تا اکتبر سال گذشته، شرکت‌های تحت حمایت VC 7 میلیارد دلار به شرکت‌های هوافضا و دفاع تزریق کردند، رشدی عظیم که در تضاد شدید با کسادی نسبی در سایر بخش‌ها قرار دارد. برخی از معاملات در ماه های اخیر عبارتند از: Anduril's Series E 1.4 میلیارد دلاری. سری E ۲۲۵ میلیون دلاری Shield AI; و سری B ۷۵ میلیون دلاری آزمایشگاه Vannevar.

دلایل زیادی برای این افزایش علاقه به فناوری دفاعی وجود دارد، اما هدایت همه آنها یک دیدگاه جدید و واقع گرایانه است که در بین برخی از فناوران و سرمایه گذاران خطرپذیر گسترش یافته است. تضادهای جهانی را تهدید می کند که ثبات Pax Americana را تهدید می کند. ایالات متحده را می بیند که از درون به دلیل نفخ و بی حالی پوسیده می شود. در نتیجه، ذهنیت دره سیلیکون به ریشه‌های دفاعی خود بازگشته است و نقشی را که استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده می‌توانند در حفظ سلطه نظامی آمریکا و برتری فناوری در سراسر جهان ایفا کنند، پذیرفته است.

دیوید اولویچ، شریک عمومی a16z در مصاحبه اخیر با TechCrunch گفت: «اگر به دموکراسی اعتقاد دارید، دموکراسی نیاز به شمشیر دارد. و سیلیکون ولی جایی خواهد بود که جعل می شود.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است