متن خبر

سیستم عامل هارمونی هواوی سال ۲۰۲۲ در دسترس تمام کاربران قرار می‌‌گیرد

سیستم عامل هارمونی هواوی سال ۲۰۲۲ در دسترس تمام کاربران قرار می‌‌گیرد

اخبارسیستم عامل هارمونی هواوی سال ۲۰۲۲ در دسترس تمام کاربران قرار می‌‌گیرد
شناسهٔ خبر: 181613 -
خبرکاو:

یکی از مدیران ارشد هواوی در مصاحبه اخیر خود اشاره کرد که غول ارتباطات چینی احتمالا سال آینده میلادی سیستم عامل اختصاصی خود یعنی هارمونی را برای کاربران تمام جهان عرضه خواهد کرد.

طبق گزارش HuaweiCentral، نشریه رومانیایی اخیرا با «درک یو» رئیس تجارت مصرف کننده هواوی در اروپای مرکزی و شرقی، شمال کانادا و ترکیه مصاحبه کرده است. یو در مصاحبه خود ادعا کرد که غول فناوری چین می‌تواند سیستم عامل اختصاصی خود را از سال آینده در دسترس کاربران جهان قرار دهد.

در حال حاضر سیستم عامل هارمونی هواوی فقط در دسترس کاربران چین و چندین دستگاه مختلف از جمله موبایل و لوازم خانگی هوشمند قرار دارد. غول ارتباطات چین هنوز سیستم عامل خود را در سطح جهانی عرضه نکرده است.

هارمونی

در حال حاضر، بيان کرد ه می‌شود که بیش از ۱۴۰ گوشی، تبلت، دستگاه‌های هوشمند با نمایشگر و موارد دیگر از این سیستم عامل پشتیبانی می‌کنند. البته باید اشاره کرد که با وجود این گزارش، عرضه جهانی آن هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. مقام ارشد هواوی همچنین اضافه کرد که نسخه فعلی سیستم عامل هارمونی در درجه اول برای کاربران چینی طراحی شده است و هم اکنون توسط بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر نصب شده است.

هواوی برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از سیستم عامل اختصاصی هارمونی با تاکید بر قابلیت‌های متقابل آن رونمایی کرد.

سال گذشته غول فناوری چین به صورت رسمی از هارمونی ۲.۰ رونمایی کرد که با پیشرفت‌های زیادی همراه بود و همچنین لیست دستگاه‌های واجد شرایط دریافت آن را نیز گسترش داد. در اوایل سال جاری نسخه سوم این سیستم عامل نیز معرفی شد که قرار است اولین نسخه بتا آن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در دسترس آزمایش‌کنندگان قرار بگیرد.

در حالی که این مدیر اجرایی به عرضه جهانی سیستم عامل اشاره کرد، هنوز مشخص نیست که آیا این نسخه بت نیز در دسترس کاربران غیر چینی قرار خواهد گرفت یا خیر.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو