متن خبر

سیاهچاله ها ممکن است منبع انرژی تاریک مرموز باشند

سیاهچاله ها ممکن است منبع انرژی تاریک مرموز باشند

اخبارسیاهچاله ها ممکن است منبع انرژی تاریک مرموز باشند
شناسهٔ خبر: 267516 -
خبرکاو:

وقتی ستاره شناسان دریافتند که جهان با سرعتی فزاینده در حال انبساط است، این نظریه را مطرح کردند که نیرویی باید چیزها را از هم دورتر کند و بر گرانش غلبه کند، که باید سرعت را کاهش دهد. این نیرو به عنوان انرژی تاریک پیشنهاد شد، اما هیچ کس تا به حال متوجه نشده است که از کجا آمده است.

اما تیمی متشکل از 17 محقق بین المللی به رهبری دانشگاه هاوایی اولین شواهد را برای نقطه مبدا انرژی تاریک کشف کردند: سیاهچاله ها .

سیاهچاله ها از دو طریق جرم می گیرند: افزایش گاز و ادغام با سیاهچاله های دیگر. اما در مطالعه نه میلیارد سال تکامل سیاهچاله در کهکشان‌های بیضوی غول‌پیکر خفته، محققان دریافتند که سیاه‌چاله‌های قدیمی‌تر بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی هستند که باید براساس این دو روش رشد باشند. این بدان معناست که باید راه دیگری برای بدست آوردن جرم این سیاهچاله ها وجود داشته باشد. بر اساس بیانیه ای (در برگه جدید باز می شود) محققان پیشنهاد می کنند که پاسخ، انرژی تاریک به شکل انرژی خلاء است، "نوعی انرژی شامل خود فضازمان ... [که] جهان را از هم دورتر می کند و انبساط را تسریع می کند." .

مطالب مرتبط: سیاهچاله ها: هر آنچه که باید بدانید

دکتر کریس پیرسون می گوید: "اگر این تئوری درست باشد، آنگاه کل کیهان شناسی را متحول خواهد کرد، زیرا در نهایت ما راه حلی برای منشا انرژی تاریک داریم که بیش از 20 سال است که کیهان شناسان و فیزیکدانان نظری را گیج کرده است. " STFC RAL Space، یکی از نویسندگان مطالعه در مورد این کشف، در بیانیه ای گفت.

داستان های مرتبط:

این ایده که سیاهچاله ها منبع انرژی تاریک هستند، جدید نیست. در واقع، این بخشی از نظریه نسبیت عام اینشتین است. اما این اولین بار است که ستاره شناسان شواهد رصدی برای حمایت از این نظریه به دست می آورند.

دانکن فارا، نویسنده این مطالعه گفت: ما واقعاً دو چیز را همزمان می‌گوییم: شواهدی وجود دارد که راه‌حل‌های معمولی سیاه‌چاله در مقیاس زمانی طولانی و طولانی برای شما کار نمی‌کنند، و ما اولین منبع اخترفیزیکی پیشنهادی برای انرژی تاریک را داریم. ، ستاره شناس دانشگاه هاوایی، در بیانیه.

مقاله ای درباره تحقیقات این تیم در روز چهارشنبه (15 فوریه) در The Astrophysical Journal Letters (در برگه جدید باز می شود) منتشر شد.

Stefanie Waldek را در Twitter @StefanieWaldek دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است