سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

سونی ادعا می کند که PSVR 2 در واقع خوب به فروش می رسد

h4jtmrQuTtuA4KyvDDfLmg-320-80.jpg
PSVR 2 در مسیر فروش بیشتر از نسخه قبلی خود PS4 است. حداقل طبق گفته خود سونی است. PSVR 2 بیش از سه ماه است که وارد بازار شده است و ما در نهایت آمار فروش دقیقی داریم. در طی یک پخش اینترنتی تجاری، سونی توانست آمار فروش هدست واقعیت مجازی مبتنی بر PS5 را به‌ویژه برای شش هفته اول عرضه در بازار به اشتراک بگذارد. ارائه پخش اینترنتی ادعا می کند که سونی توانسته ۶۰۰۰۰۰ واحد ...

PSVR 2 در مسیر فروش بیشتر از نسخه قبلی خود PS4 است. حداقل طبق گفته خود سونی است.

PSVR 2 بیش از سه ماه است که وارد بازار شده است و ما در نهایت آمار فروش دقیقی داریم. در طی یک پخش اینترنتی تجاری، سونی توانست آمار فروش هدست واقعیت مجازی مبتنی بر PS5 را به‌ویژه برای شش هفته اول عرضه در بازار به اشتراک بگذارد.

ارائه پخش اینترنتی ادعا می کند که سونی توانسته ۶۰۰۰۰۰ واحد PSVR 2 را در شش هفته اول خود جابجا کند. این میزان از زمان عرضه در ۲۲ فوریه تا حدود ۵ آوریل ۲۰۲۳ خواهد بود. طبق گفته سونی، این میزان ۸ درصد بیشتر از PlayStation VR اصلی است که در همان بازه زمانی (از طریق VGC) مدیریت شده است.

اعداد سونی در اینجا بیانیه قبلی مدیر مالی هیروکی توتوکی در مورد فروش PSVR 2 را نشان می دهد. توتوکی در ماه مارس اعلام کرد که PSVR 2 "شانس خوبی" برای فروش بیشتر از سخت افزار اصلی دارد. PlayStation VR موفق به فروش مادام العمری در حدود ۵ میلیون واحد شد.

ارائه آمار فروش شش هفته اول PSVR 2

(اعتبار تصویر: سونی)

گزارش سونی مطمئناً بسیار مثبت تر از گزارش برخی از تحلیلگران است. پس از گزارش عملکرد ضعیف پیش‌سفارش، یک شریک عرضه ناشناس ادعا کرد که سونی هدف سال مالی PSVR 2 را از ۲ میلیون دستگاه به ۱.۵ میلیون واحد تغییر داده است.

علاوه بر این، فرانسیسکو جرونیمو، تحلیلگر برجسته VR، اظهار داشت که به دلیل شرایطی مانند افزایش هزینه زندگی، "هدست های واقعیت مجازی در شرایط اقتصادی فعلی برای اکثر مصرف کنندگان مهم نیست." جرونیمو گفت که PSVR 2 می تواند از کاهش قیمت استفاده کند اگر سونی بخواهد "از یک فاجعه کامل جلوگیری کند."

در مورد اینکه چه کسی واقعاً در اینجا بین سونی و تحلیلگران درست است، پاسخ احتمالاً جایی در میانه است. سونی باید اعداد فروش خوبی ارائه دهد تا سرمایه‌گذاران را راضی کند، اما مثبت بودن و تعهد این شرکت به PSVR 2 نشان می‌دهد که این هدست می‌تواند بهتر از آن چیزی باشد که تحلیل‌گران فرض می‌کنند.

جیم رایان، رئیس SIE اخیراً اظهار داشت که برای قضاوت در مورد عملکرد بازار PSVR 2 خیلی زود است، و نشان می دهد که سونی به رشد و تقاضای هدست واقعیت مجازی خود متعهد است.

این و این واقعیت که بازی‌های PSVR 2 در نمایشگاه پلی‌استیشن آینده حضور خواهند داشت، حداقل نشان می‌دهد که احتمالاً PSVR 2 را در شکل نهایی‌اش ندیده‌ایم. با این حال، مطمئناً می تواند با چند انحصاری بیشتر انجام شود.