متن خبر

سنسور هوشمند جدید IKEA می تواند کلید سالم تر کردن خانه شما باشد

سنسور هوشمند جدید IKEA می تواند کلید سالم تر کردن خانه شما باشد

اخبارسنسور هوشمند جدید IKEA می تواند کلید سالم تر کردن خانه شما باشد
شناسهٔ خبر: 266886 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

IKEA محدوده خانه های هوشمند خود را با حسگر جدیدی افزایش داده است که می تواند آلاینده های هوای داخل خانه را شناسایی کند تا به سلامت خانه شما کمک کند.

سنسور جدید کیفیت هوای Vindstryka نوعی از ذرات معلق به نام PM2.5 را اندازه گیری می کند که با چشم غیرمسلح نامرئی است و می تواند از ریه ها عبور کرده و وارد جریان خون شما شود. در خانه، این ذرات قابل استنشاق معمولاً با پخت و پز، شمع، برخی از انواع گرمایش و دود تنباکو تولید می شوند.

در کنار PM2.5، Vindstryka همچنین رطوبت، دما و TVOC (کل ترکیبات آلی فرار) را که سطوح آلودگی گازهای مختلف را اندازه گیری می کند، اندازه گیری می کند. از جنبه منفی، سنسور IKEA دی‌اکسید کربن یا مونوکسید کربن را اندازه‌گیری نمی‌کند، به این معنی که یک راه‌حل مستقل کاملاً جامع نیست.

با این حال، Vindstryka دارای یک صفحه نمایش مفید برای نشان دادن خواندن زنده از همه چیزهایی است که ردیابی می کند، و مزیت اصلی آن این است که به مرکز جدید خانه هوشمند دیریگرا، آماده برای ماده، متصل می شود. این بدان معناست که می‌توان از آن برای راه‌اندازی خودکار سایر دستگاه‌های خانه هوشمند، مانند فن‌ها یا تصفیه‌کننده‌های هوا، بر اساس خوانش‌های کیفیت هوا استفاده کرد و آن را به یک رقیب احتمالی برای راهنمای ما برای بهترین دستگاه‌های خانه هوشمند تبدیل می‌کند.

مانیتور کیفیت هوای هوشمند IKEA VINDSTYRKA روی میز

(اعتبار تصویر: IKEA)

به طور طبیعی، IKEA نسخه های خود را از آن لوازم جانبی، از جمله تصفیه کننده هوا Starkvind تولید می کند. این را به مانیتور کیفیت هوای Vindstryka متصل کنید تا سرعت فن آن به طور خودکار بر اساس میزان PM2.5 در هوا تنظیم شود.

اما وعده Matter که یک استاندارد نرم افزاری جدید برای خانه هوشمند است، این است که محصولات ساخته شده توسط تولید کنندگان مختلف، همگی قابل همکاری خواهند بود. پس اتصال Vindstryka به یک هاب آماده برای ماده مانند Dirigera به این معنی است که از نظر تئوری قادر به صحبت با انواع دیگر محصولات خانه هوشمند در صورت در دسترس بودن خواهد بود.

Vindstryka از ماه آوریل برای خرید در دسترس خواهد بود، اگرچه IKEA هنوز قیمت رسمی را به اشتراک نگذاشته است. برخی شایعات (در برگه جدید باز می شود) نشان می دهد که قیمت آن در منطقه 39 یورو (حدود 42 دلار / 35 پوند / 61 دلار استرالیا) خواهد بود، اما وقتی آن را از غول مبلمان خانگی دریافت کنیم، این داستان را با قیمت رسمی به روز خواهیم کرد.


تجزیه و تحلیل: مانیتورهای کیفیت هوا یک ایده هوشمندانه است

مانیتور کیفیت هوای هوشمند IKEA VINDSTYRKA روی میز

(اعتبار تصویر: IKEA)

آیا واقعاً به یک سنسور کیفیت هوای هوشمند در خانه نیاز دارید یا بیش از حد آنها زیاد است؟ یک تصفیه کننده هوای واقعی مانند Dyson Purifier Cool Autoreact به وضوح در سطح عملی بیشتر برای جذب ذرات انجام می دهد و می تواند بینش هایی را از سنسورهای خود ارائه دهد. اما مزیت مانیتوری مانند Vindstryka این است که می تواند در یک خانه هوشمند گسترده تر جای بگیرد.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هوای داخل خانه ما اغلب حاوی برخی خطرات پنهان است، مانند ذرات PM2.5 که مانیتور IKEA تشخیص می دهد. به عنوان مثال، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) (در برگه جدید باز می شود) کشف کرد که سطح برخی از گازهای مزاحم به طور متوسط ​​بین دو تا پنج برابر در خانه های ما بیشتر از فضای باز است. مطالعات جداگانه‌ای از Dyson (در برگه جدید باز می‌شود) نشان داد که این امر در طول قرنطینه‌های جهانی همه‌گیر تشدید شده است.

با مطالعه سازمان بهداشت جهانی (در برگه جدید باز می شود) همچنین نشان می دهد که 3.2 میلیون مرگ در سال ناشی از آلودگی هوای خانگی است، به وضوح در ردیابی و مقابله با آلاینده های خانه شما فوایدی وجود دارد - به خصوص اگر مدت طولانی را سپری کنید. زمان در داخل هنگام کار از خانه

IKEA اعتراف می کند که مانیتور Vindstryka آن یک داروی درمانی نیست و بیان می کند که "ما می دانیم که هیچ راه حل واحدی برای حل آلودگی هوای داخل خانه وجود ندارد" و تا حدی برای افزایش آگاهی وجود دارد. برخی از مدل‌های رقیب، مانند مانیتور کیفیت هوای داخلی هوشمند بدون صفحه نمایش Netatmo و Airthings View Plus، با تشخیص مواردی مانند سطوح CO2 نیز جلوتر می‌روند.

اما خوب است که شاهد ورود مانیتورهای جدید کیفیت هوای مقرون‌به‌صرفه باشیم که نوید بازی زیبا با لوازم جانبی سازگار با Matter را می‌دهند، پس ما در نهایت می‌توانیم رویای یک سیستم خانه هوشمند خودکار را که بیش از ترفندهای فریبنده انجام می‌دهد، محقق کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است