سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

سناتورها در جلسه مربوط به امنیت آنلاین کودکان: دستان شبکه‌های اجتماعی به خون آلوده است

روز گذشته، سناتورهای آمریکایی با مدیرعامل برخی غول‌های فناوری دارای شبکه اجتماعی، از جمله متا، ایکس و تیک‌تاک جلسه‌ای داشتند تا درباره امنیت آنلاین کودکان صحبت کنند. حالا اعلام شده که کنگره باید سریعاً قوانینی در این رابطه تصویب کند، زیرا یکی از قانون‌گذاران این شرکت‌ها را متهم کرده که به‌دلیل ناتوانی در محافظت از کودکان در برابر محتواهای نامناسب، «دست آن‌ها به خون آلوده است. » همچنین «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، در این جلسه از ...

روز گذشته، سناتورهای آمریکایی با مدیرعامل برخی غول‌های فناوری دارای شبکه اجتماعی، از جمله متا، ایکس و تیک‌تاک جلسه‌ای داشتند تا درباره امنیت آنلاین کودکان صحبت کنند. حالا اعلام شده که کنگره باید سریعاً قوانینی در این رابطه تصویب کند، زیرا یکی از قانون‌گذاران این شرکت‌ها را متهم کرده که به‌دلیل ناتوانی در محافظت از کودکان در برابر محتواهای نامناسب، «دست آن‌ها به خون آلوده است. » همچنین «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، در این جلسه از والدین و خانواده‌ها به دلیل تأثیر شبکه‌های اجتماعی روی کودکان عذرخواهی کرد.

براساس گزارش رویترز، این جلسه آخرین تلاش قانون‌گذاران برای رسیدگی به نگرانی‌های والدین مبنی بر این موضوع محسوب می‌شود که شبکه‌های اجتماعی سود خود را بیشتر از آپشن های امنیتی که از کودکان محافظت می‌کنند، در اولویت قرار می‌دهند.

سناتور «لیندسی گراهام»، در جریان این جلسه به مارک زاکربرگ گفت:

«آقای زاکربرگ، شما و شرکت‌های مقابل ما، هرچند می‌دانم که قصد ندارید اینطور باشد، اما دستان شما به خون آلوده است. شما محصولی دارید که باعث کشته‌شدن مردم می‌شود.»

در این جلسه، علاوه بر زاکربرگ، «لیندا یاکارینو»، مدیرعامل ایکس، «شو چو»، مدیرعامل تیک تاک، «جیسون سیترون»، مدیرعامل دیسکورد و «ایوان اشپیگل» از اسنپ نیز حضور داشته‌اند.

سناتور «دیک دوربین» نیز با استناد به آماری از مرکز ملی کودکان مفقود و مورد سوء استفاده قرار گرفته، به رشد سرسام‌آور موارد «اخاذی جنسی» اشاره کرد که در آن‌ها، فردی تلاش می‌کند تا با فریب‌دادن کاربران زیر سن قانونی، آن‌ها را به ارسال عکس و ویدیو وادار کند.

عذرخواهی مارک زاکربرگ به‌خاطر سوءاستفاده از کودکان در شبکه های اجتماعی

همچنان ابتدای جلسه، ویدیویی پخش شده است که در آن کودکان به قربانی‌شدن خود در شبکه‌های اجتماعی اشاره می‌کنند. یکی از کودکان در این ویدیو گفت:

«در فیسبوک مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌ام.»

پس از پخش این ویدیو، مارک زاکربرگ از جایگاه خود بلند شد و گفت:

«برای تمام چیزهایی که تجربه کرده‌اید متأسفم. هیچ کس نباید از مشکلاتی که خانواده‌های شما متحمل شده‌اند بگذرد و به همین دلیل است که ما سرمایه‌گذاری می‌کنیم و به تلاش‌های گسترده خود ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم که هیچ‌کس مجبور نیست از چیزهایی که خانواده شما متحمل شده‌اند بگذرد.

سناتور «جاش هاولی» ازجمله افرادی بود که شدیداً از زاکربرگ انتقاد کرد. او به مدیرعامل متا که صاحب شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام است، گفت: «محصول شما مردم را می‌کشد!»

خبرکاو