متن خبر

سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت افزایش یافت

سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت افزایش یافت

اخبارسقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت افزایش یافت
شناسهٔ خبر: 130414 -
خبرکاو:

با گسترده‌شدن شیوع کرونا در ایران و قرارگرفتن کل کشور در وضعیت قرمز کرونایی، بانک مرکزی تمهیداتی برای کاهش مراجعه‌ی حضوری مردم به بانک‌ها در نظر گرفت. بانک مرکزی در بخش‌نامه‌ای به بانک‌ها اعلام کرد که سقف مجاز انتقال وجه کارت‌به‌کارت (شتابی و درون بانکی) را ازطریق درگاه‌های اینترنتی و خودپردازها در هر شبانه‌روز تا ۶ میلیون تومان افزایش دهند. طبق این بخش‌نامه، سقف مجاز انتقال وجه کارت‌به‌کارت ازطریق پرداخت‌ساز‌ها هم از ۱۰ میلیون ریال به ۳۰ میلیون ریال قابل‌افزایش است؛ البته این موضوع منوط به حصول اطمینان از انطباق شماره‌ی ملی دارنده‌ی کارت و شماره‌ی ملی دارنده‌ی سیم‌کارت انجام‌دهنده‌ی تراکنش است. به‌گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی،‌ افزایش سقف انتقال وجه باتوجه‌به خطرهای ناشی از سوءاستفاده‌های احتمالی درصورت اعمال‌نشدن کنترل فوق مجاز نیست.

بانک مرکزی تأکید کرده که درصورت پیوستن بانک‌ها و پرداخت‌سازها به هاب فناوران مالی، ‌این سقف می‌تواند تا مبلغ ۵۰ میلیون ریال افزایش یابد. تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی نیز بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری تا پایان سال ۱۳۹۹ و به‌مدت یک سال بلامانع اعلام شد؛ البته انجام اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان ضروری اعلام شده است. روابط‌عمومی بانک مرکزی گزارش داده که میزان کارمزد انتقال وجه بیش از ۳۰ میلیون ریال به‌صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

از دیگر تمهیدات بيان کرد ه‌شده در بخش‌نامه‌ی بانک مرکزی باید به افزایش سقف صدور کارت هدیه به‌صورت موقت، به ۲۰ میلیون ریال اشاره کرد. بانک مرکزی در انتها تأکید کرده که بخش‌نامه‌ی جدید جایگزین بخش‌نامه‌‌های قبلی و رعایت مفاد آن تا اطلاع ثانوی لازم‌الاجرا است. بيان کرد نی است بازگشت به وضعیت عادی نیز با ابلاغ همین بانک انجام خواهد شد.

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو