متن خبر

سفینه باری روسی پروگرس در ایستگاه فضایی نشت پیدا کرد

سفینه باری روسی پروگرس در ایستگاه فضایی نشت پیدا کرد

اخبارسفینه باری روسی پروگرس در ایستگاه فضایی نشت پیدا کرد
شناسهٔ خبر: 265664 -
خبرکاو:

برای دومین بار در دو ماه گذشته، یک فضاپیمای روسی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) لنگر انداخته بود، نشت پیدا کرد.

آژانس فضایی فدرال روسیه Roscosmos روز شنبه اعلام کرد (در برگه جدید باز می شود) (11 فوریه)، کنترل کنندگان ماموریت در مسکو متوجه "کاهش فشار" در کشتی باری روباتیک Progress 82 شده اند.

مقامات ناسا گفتند که کاهش فشار در سیستم خنک کننده خودروی پروگرس رخ داده است.

مقامات ناسا روز شنبه در یک پست وبلاگی نوشتند: "دلیل از بین رفتن مایع خنک کننده در فضاپیمای پروگرس 82 در حال تحلیل است. دریچه های بین پراگرس 82 و ایستگاه باز هستند و دما و فشار روی ایستگاه همگی طبیعی است. " (در برگه جدید باز می شود) . خدمه که از نشت حلقه خنک کننده مطلع شده بودند، هیچ خطری ندارند و به عملیات عادی ایستگاه فضایی ادامه می دهند.

مطالب مرتبط: سوراخ در فضاپیمای سایوز که توسط شهاب سنگ Geminid ایجاد نشده است

Progress 82 در 28 اکتبر 2022 به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید و قرار بود در 17 فوریه حرکت کند. مشخص نیست که آیا کشتی باری همچنان در آن تاریخ حرکت می‌کند یا اینکه کنترل‌کننده‌های ماموریت آن را بیش از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود برای ادامه تحقیقات نشت نگه دارند. . (خودروهای Progress طوری طراحی شده اند که پس از پایان ماموریت هایشان در جو زمین بسوزند، پس مهندسان نمی توانند وسیله نقلیه را روی زمین تحلیل کنند.)

به طور تصادفی، کاهش فشار در همان روز مشاهده شد که یک کشتی باری روسی دیگر به نام پروگرس 83 به آزمایشگاه در حال گردش رسید. پراگرس 83 با موفقیت در اوایل صبح روز شنبه پهلو گرفت، بدون اینکه متاثر از دردسرهای کشتی برادرش باشد.

داستان های مرتبط:

نشت Progress 82 پس از حادثه مشابه مربوط به فضاپیمای MS-22 Soyuz روسیه که سه فضانورد را در ماه سپتامبر به ایستگاه فضایی بین‌المللی برد و قرار بود آنها را دوباره در ماه مارس به خانه بازگرداند، رخ می‌دهد.

اما سایوز MS-22 تمام مایع خنک کننده خود را در 14 دسامبر به بیرون درز کرد، رویدادی شگرف که کنترل کنندگان مأموریت روسی در نهایت آن را به یک حمله ریز شهاب سنگ آشکار ردیابی کردند. این وسیله نقلیه اکنون برای حمل فضانوردان به جز در مواقع اضطراری در ایستگاه فضایی بین‌المللی مناسب نیست، پس Roscosmos قصد دارد در اواخر این ماه سایوز دیگری را به جای آن پرتاب کند.

سایوز جایگزین، معروف به MS-23، بدون سرنشین پرتاب خواهد شد. خدمه MS-22 - فضانوردان دیمیتری پتلین و سرگئی پروکوپیف و فرانک روبیو ناسا - احتمالاً در اواخر سپتامبر به زمین بازخواهد گشت.

به هر حال طرح فعلی همین است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا Roscosmos و سایر شرکای ایستگاه فضایی آن را تنظیم خواهند کرد، شاید برای اینکه زمان بیشتری برای انجام تحقیقات نشت Progress و تحلیل پیامدهای نتایج آن فراهم شود.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) ، فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است