متن خبر

سفارشی‌سازی Chromebook می‌تواند به زودی یک ارتقاء اساسی دریافت کند

سفارشی‌سازی Chromebook می‌تواند به زودی یک ارتقاء اساسی دریافت کند

اخبارسفارشی‌سازی Chromebook می‌تواند به زودی یک ارتقاء اساسی دریافت کند
شناسهٔ خبر: 266391 -




خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

کروم‌بوک‌ها با قابلیت بازتعریف کامل میان‌برهای صفحه‌کلید که در آزمایش با سیستم‌عامل کروم مشاهده شده‌اند، تغییرات بزرگی برای بهتر شدن دارند.

درباره Chromebooks (در برگه جدید باز می‌شود) متوجه شدیم که آخرین نسخه بتای Chrome OS 111 حاوی یک برنامه میان‌بر صفحه‌کلید اصلاح‌شده است که به شما امکان می‌دهد آن میانبرها را هر طور که می‌خواهید دوباره ترسیم کنید.

اکنون، این عملکرد هنوز کار نمی کند - می توانید میانبرها را در پانل جدید تغییر دهید، اما آنها در واقع اعمال نمی شوند، زیرا هنوز آزمایش اولیه برای این ویژگی است.

در واقع، برنامه میانبرها هنوز برای آزمایش‌کنندگان در نسخه بتا Chrome OS 111 پنهان است و برای یافتن پانل مربوطه باید با برخی از پرچم‌های آزمایشی دست و پنجه نرم کنید.

با این وجود، دیدن این که توانایی سفارشی کردن میانبرهای خود برای سیستم عامل کروم بسیار خوب است.


تجزیه و تحلیل: زندگی آسان‌تر برای افرادی که به Chromebook مهاجرت می‌کنند

این یک شگفتی بزرگ نیست زیرا مدتی است که گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی گوگل برای آوردن این قابلیت به سیستم عامل کروم وجود دارد.

در حال حاضر، تنها امکان تعریف مجدد چند عنصر اساسی از صفحه کلید وجود دارد (مثلاً تغییر عملکرد کلید «جستجو»). با این تغییر، کنترل کاملی بر کل کتابخانه میانبرها خواهید داشت (به هر حال در تئوری، اگر اجرای نهایی همانطور که اکنون به نظر می رسد انجام شود).

این بدان معناست که کسانی که بیشتر به سیستم ویندوز یا macOS عادت دارند، می‌توانند میانبرهای مورد علاقه خود را از آن پلتفرم‌ها با نقشه‌برداری مجدد آن‌ها در سیستم‌عامل کروم، حفظ کنند و زندگی محاسباتی روزمره خود را در Chromebook آسان‌تر کنند (شاید چیزی که به تازگی خریداری کرده‌اند و کاملاً جدید است. به آنها).

این امکان وجود دارد که این ویژگی در نسخه‌های بتای قبلی سیستم عامل کروم وجود داشته باشد و درباره Chromebooks فقط آن را پیدا کرده است. پس ، ممکن است گوگل برای مدتی با این مفهوم در پس‌زمینه بازی می‌کرده باشد، با کمال اقبال، و ما شاهد عرضه آن در نسخه بتا به زودی و با شانس خواهیم بود – و پس از آن عرضه خواهد شد.

از طریق Tom's Hardware (در برگه جدید باز می شود)

برچسب‌ها

ارسال نظر




تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است