متن خبر

سری گوشی های گلکسی اس 23 سامسونگ در برابر حملات بدافزار با کلیک صفر محافظت می کند

سری گوشی های گلکسی اس 23 سامسونگ در برابر حملات بدافزار با کلیک صفر محافظت می کند

اخبارسری گوشی های گلکسی اس 23 سامسونگ در برابر حملات بدافزار با کلیک صفر محافظت می کند
شناسهٔ خبر: 268785 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

سامسونگ به تازگی یک ابزار امنیتی جدید منتشر کرد که هدف آن محافظت از کاربران گوشی های هوشمند خود در برابر حملات صفر کلیک است: حملاتی که به ورودی قربانی نیاز ندارند.

در یک پست وبلاگی (در تب جدید باز می شود) که ویژگی جدید را اعلام می کند، سامسونگ بيان کرد که (از طریق The Hacker News (در برگه جدید باز می شود) این نوع حملات قبلاً در اکوسیستم اپل کشف شده بودند، زمانی که عوامل تهدید موفق به به خطر انداختن یک نقطه پایانی شدند. فقط با ارسال یک تصویر از طریق پیامک.

این شرکت آن را Message Guard نامید و در حال حاضر در دستگاه‌های Galaxy S23 برای پیام‌های سامسونگ و پیام‌های Google در دسترس است.

گارد پیام سامسونگ

تصاویر در اکسپلویت‌های صفر کلیک حاوی کدهای مخربی هستند که پس از دریافت، به مهاجمان اجازه دسترسی به دستگاه را می‌دهند. این به قدری مخفی است که در تئوری، قربانی ممکن است در هنگام دریافت تصویر در خواب باشد و تا صبح که از خواب بیدار می شود، تمام داده های او استخراج می شود.

در حالی که در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انجام چنین حملاتی بر روی دستگاه های اندرویدی وجود ندارد، سامسونگ معتقد است که حمله پیشگیرانه بهترین است.

سامسونگ در توضیح نحوه عملکرد این ویژگی، Message Guard را به عنوان یک "جعبه ماسهبازی پیشرفته" یا نوعی قرنطینه مجازی توصیف کرد.

سامسونگ توضیح داد: "وقتی یک فایل تصویری وارد می شود، به دام می افتد و از بقیه دستگاه جدا می شود."

سامسونگ توضیح داد: "Samsung Message Guard فایل را ذره ذره تحلیل می کند و آن را در یک محیط کنترل شده پردازش می کند تا مطمئن شود که بقیه دستگاه شما را آلوده نمی کند."

این ویژگی به طور پیش‌فرض در تمام دستگاه‌های سامسونگ گلکسی S23 روشن است، پس نیازی به تعامل کاربران نیست. سامسونگ همچنین بيان کرد که این ویژگی "بی صدا و تا حد زیادی به صورت نامرئی در پس زمینه" اجرا می شود.

این شرکت تأیید کرد که این ویژگی در گوشی‌های قدیمی‌تر سامسونگ (همه مدل‌های دارای رابط کاربری One UI 5.1 یا بالاتر) و همچنین سایر برنامه‌های پیام‌رسانی در اواخر سال 2023 قابل استفاده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است