سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

سری گلکسی S24 در چین به‌جای هوش مصنوعی گوگل از مدل بایدو بهره می‌برد

سری گلکسی S24 سامسونگ همراه با هوش مصنوعی Gemini گوگل به بازار چین نخواهد رفت. براساس یک گزارش جدید، نسخه چینی این دستگاه‌ها برای قابلیت‌های هوش مصنوعی خود از هوش مصنوعی Ernie بایدو بهره می‌برند که در سال جاری به‌عنوان رقیب ChatGPT برای عموم منتشر شده بود. بایدو و سامسونگ در بیانیه‌ای مشترک به CNBC گفتند: «نسخه ارتقاء یافته Note Assistant سامسونگ اکنون با وجود قدرت درک و توانایی‌های Ernie، می‌تواند محتوا را ترجمه کند و همچنین محتواهای طولانی را با یک کلیک ساده به قالب‌های شفاف و ...

سری گلکسی S24 سامسونگ همراه با هوش مصنوعی Gemini گوگل به بازار چین نخواهد رفت. براساس یک گزارش جدید، نسخه چینی این دستگاه‌ها برای قابلیت‌های هوش مصنوعی خود از هوش مصنوعی Ernie بایدو بهره می‌برند که در سال جاری به‌عنوان رقیب ChatGPT برای عموم منتشر شده بود.

بایدو و سامسونگ در بیانیه‌ای مشترک به CNBC گفتند:

«نسخه ارتقاء یافته Note Assistant سامسونگ اکنون با وجود قدرت درک و توانایی‌های Ernie، می‌تواند محتوا را ترجمه کند و همچنین محتواهای طولانی را با یک کلیک ساده به قالب‌های شفاف و هوشمندانه خلاصه کند.»

هوش مصنوعی گلکسی S24 در چین

Ernie به‌عنوان رقیب ChatGPT توسط بایدو، غول فناوری چین ساخته شده است؛ یک‌ چت‌بات هوش مصنوعی که می‌تواند برای درخواست‌های کاربران پاسخ‌های انسانی تولید کند. Ernie 4.0 چند ماه قبل منتشر شده بود و بایدو ادعا می‌کند که «قوی‌ترین نسخه از مدل پایه Ernie تا به امروز» است و قابلیت‌های درک، تولید، استدلال و حافظه را دارد.

بایدو همچنین ادعا کرده که قابلیت‌های Ernie 4.0 به اندازه مدل GPT-4 شرکت OpenAI پیشرفته است.

سامسونگ در توضیحات وب‌سایت چینی خود درباره سری گلکسی اس 24، به بسیاری از آپشن های هوش مصنوعی که در مراسم رونمایی معرفی شده بودند، اشاره کرده است.

از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت Circle to Search، ترجمه همزمان تماس‌ها و Note Assist اشاره کرد. بااین‌حال، در این صفحات هیچ اشاره‌ای به گوگل نشده است، زیرا غول موتور جستجو در این کشور فعالیت محدودی دارد.

اخیراً در گزارشی گفته‌ شد که اپل به سلطنت 14 ساله سامسونگ به‌عنوان رهبر جهانی بازار گوشی‌های هوشمند پایان داد و بزرگ‌ترین فروشنده موبایل سال 2023 شد. همچنین IDC این هفته داده‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد غول سازنده آیفون برای اولین بار در سال 2023 موفق‌شده تا جایگاه اول بازار چین را تصاحب کند، در حالی که سامسونگ حتی بین پنج شرکت برتر آن قرار ندارد.

خبرکاو