متن خبر

سرویس اشتراک تاخیری آیفون اپل همچنان برای رفع یک مشکل بزرگ در راه است

سرویس اشتراک تاخیری آیفون اپل همچنان برای رفع یک مشکل بزرگ در راه است

اخبارسرویس اشتراک تاخیری آیفون اپل همچنان برای رفع یک مشکل بزرگ در راه است
شناسهٔ خبر: 266059 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

بر اساس شایعات جدید، علیرغم برخی تاخیرها، خدمات اشتراک جدید آیفون هنوز در راه است و این سرویس می تواند به کاهش مشکل رو به رشد برای اپل و خریداران تلفن کمک کند.

به گفته مارک گورمن، تحلیلگر قابل اعتماد بلومبرگ (در برگه جدید باز می شود) ، علیرغم اینکه انتظار می رفت در اوایل سال گذشته راه اندازی شود، سرویس اشتراک آیفون اپل «در نهایت باید هنوز از راه برسد».

این سرویس - که می تواند شاهد اضافه شدن آیفون های جدید به اشتراک های مبتنی بر برنامه مانند Apple One باشد - ظاهراً در کنار خانواده آیفون 14 در حال توسعه باقی مانده است. اما به گفته گورمن، «چالش‌های مهندسی» و توسعه پیچیده «نسل بعدی سیستم مالی» به تعویق افتاد.

از آنجایی که پیش بینی می شود قبل از گسترش بالقوه به سایر محصولات، به عنوان یک روش پرداخت برای آیفون ها ارائه شود، این احتمال وجود دارد که همچنان در کنار آیفون 15 در اواخر سال جاری عرضه شود، مگر اینکه با تاخیرهای بیشتر از بین برود.

دقیقاً نحوه اجرای طرح اشتراک آیفون هنوز مشخص نیست. اما احتمالاً این توسعه برنامه ارتقاء آیفون موجود اپل (بالا) است که به شما امکان می دهد برای اجاره یک آیفون 14 ماهانه مبلغی را پرداخت کنید، سپس زمانی که اپل مدل جدیدی را عرضه کرد، آن را ارتقا دهید.

برخلاف برنامه‌های اقساطی، ظاهراً سرویس اشتراک آیفون صرفاً قیمت تلفن در یک دوره 12 یا 24 ماهه تقسیم نمی‌شود. طبق گمانه‌زنی‌های قبلی بلومبرگ (در برگه جدید باز می‌شود) ، سرویس اشتراک یک هزینه ماهانه مستمر است که از طریق حساب اپل شما در اپ استور مدیریت می‌شود.

همچنین می تواند به عنوان یک گزینه پرداخت در فروشگاه آنلاین اپل ظاهر شود یا به عنوان بخشی از اشتراک Apple One همراه شود، اما به نظر می رسد حداقل تا اواخر امسال باید منتظر بمانیم تا متوجه شویم.


تجزیه و تحلیل: هنوز هم منطقی مالی دارد - برای اپل

لپ تاپی <a href= که قیمت اشتراک Apple One را نشان می دهد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/FsirJe7AUEx7y6f5TjsGbh.jpg">

(اعتبار تصویر: اپل)

یک سرویس اشتراک اپل آیفون برای حل مشکلی طراحی می‌شود که مسلماً برای اپل بزرگ‌تر از خریداران تلفن است – گوشی‌های هوشمند بسیار خوب و گران‌تر از آن شده‌اند که ما نمی‌توانیم آن را به صورت سالانه ارتقا دهیم.

به گفته تحلیلگران بازار IDC (در برگه جدید باز می شود) ، در دوره بین اکتبر تا دسامبر سال گذشته، گوشی های هوشمند بیشترین کاهش را در فروش تجربه کردند (افت سالانه 18.3 درصدی). آن دوره همچنین شاهد کمترین میزان کل محموله گوشی های هوشمند در یک دهه بود.

این به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما یکی از عوامل مهم بحران هزینه زندگی است که توجیه خرید یک گوشی هوشمند ممتاز را به طور فزاینده ای دشوار می کند. به خصوص زمانی که شایعات حاکی از آن است که گوشی های پرچمدار - مانند آیفون 15 اولترا شایعه شده - در شرف گران تر شدن هستند.

سرویس اشتراک آیفون می‌تواند یک گزینه جدید مفید برای کسانی باشد که آخرین مدل‌ها را بدون پرداخت کامل قیمت درخواستی، چه به صورت پیش‌فرض یا به صورت اقساطی می‌خواهند. این سرویس احتمالاً تنها راهی برای پرداخت تدریجی آیفون شما نخواهد بود، در عوض یک اشتراک دائمی است که به شما امکان می دهد گوشی خود را با یک مدل جدید تعویض کنید.

اما چند طرح مشابه از قبل برای کمک به مقرون به صرفه تر شدن آیفون ها وجود دارد، از جمله برنامه های اپراتور و برنامه ارتقای آیفون خود اپل. طرح اشتراک آیفون با گنجاندن بخشی از اپل وان احتمالاً با دومی متفاوت خواهد بود. این در حال حاضر از 16.95 دلار / 16.95 پوند / 21.95 دلار استرالیا در ماه برای ارزان ترین طرح آن، که شامل Apple Music، Apple TV Plus، Apple Arcade و iCloud Plus است، شروع می شود.

اگر بتوانید یک آیفون جدید به عنوان بخشی از این طرح، بدون نیاز به پرداخت هزینه کل گوشی در یک دوره معین، تهیه کنید، این می تواند مدل های پرچمدار را به روی مخاطبان جدید باز کند. اما همچنین به خوبی نیاز اپل به رشد جدید گوشی‌های هوشمند و قفل کردن طرفداران به سرویس‌های نرم‌افزاری مهم‌تر آن را برآورده می‌کند – یک امتیاز کوچک برای ما، اما به طور بالقوه یک برد بزرگ‌تر برای اپل.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است