متن خبر

سرمایه‌گذاری معدنی در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار

سرمایه‌گذاری معدنی در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار

اخبارسرمایه‌گذاری معدنی در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار
شناسهٔ خبر: 110690 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، خداداد غریب‌پور با بیان اینکه این سازمان نگاه ویژه‌ای به مناطق کم برخوردار و محروم کشوردارد، تصریح کرد: ایمیدرو به عنوان تنها نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور،‌ تاکنون از ۱۰۸ شهرستان کم‌برخوردار و کمتر توسعه یافته، در ۸۲ شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری در قالب دو استراتژی کلان " توسعه و توانمندسازی" کرده است.

به بیان کرد ه رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طبق آمار فوق در ۴۸ شهرستان سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و زیرساختی انجام شده که با احتساب انجام فعالیت‌های اکتشافی در ۴۱ ناحیه کمتر توسعه یافته، در مجموع ۸۲ درصد شهرستان تحت فعالیت‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه قرار گرفته‌اند.

وی همچنین به اقدامات جدید ایمیدرو اشاره کرد و بیان کرد : این سازمان در سال‌های اخیر با تعریف و اجرای پروژه‌ای اکتشافی، مناطق جدیدی از کشور را تحت فعالیت‌های "توسعه ای و توانمندسازی"‌قرار داده است. بخش توسعه‌ای مربوط به سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌سازی در تولید،‌ اشتغال و با هدف توسعه صادرات است و بخش توانمندسازی حوزه های "اکتشاف"، "زیرساخت"، "آموزش،‌ پژوهش و فناوری" ،"بهداشت، ‌ایمنی، ‌محیط زیست و انرژی" و همچنین "توسعه مناطق ویژه اقتصادی" از جمله خلیج فارس، لامرد، ‌پارسیان و کاشان را دربرگرفته است.

سرمایه گذاری در نقاط مرزی با برنامه جدید "اکتشاف"

طبق اعلام ایمیدرو،‌ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: یکی از اقدامات سال‌های اخیر ایمیدرو، سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف نقاط مرزی کشور از جمله سیستان و بلوچستان،‌ خراسان جنوبی، رضوی و شمالی و نیز استان‌هایی همچون کردستان، هرمزگان و ... به عنوان نقاط کم‌برخوردار کشور بوده است. از سوی دیگر "طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک" نیز عمدتا در نقاط کم برخوردار متمرکز شده است. استان هایی نظیر کهگیلویه و بویراحمد، سه استان ناحیه خراسان،‌ هرمزگان، آذربایجان غربی،‌ بوشهر،‌ سیستان و بلوچستان،‌ کرمان و جنوب کرمان تحت از جمله مناطقی هستند که در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک قرار گرفته‌اند.

انتهیا پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو