متن خبر

سرقت و تخریب تابلو و علائم رانندگی در بندرعباس

سرقت و تخریب تابلو و علائم رانندگی در بندرعباس

اخبارسرقت و تخریب تابلو و علائم رانندگی در بندرعباس
شناسهٔ خبر: 109041 -
خبرکاو:

حسین اخلاقی صبح امروز(دوم تیرماه) در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: هدف از نصب تابلوها و علائم ترافیکی ارتقاء سطح ایمنی به ویژه برای عابران پیاده، روان سازی ترافیک، کمک به رفع گره های ترافیکی، توجه ویژه به مناطق پر جمعیت و پر تردد است.

وی با ابراز تاسف از سرقت تابلوها و علائم ترافیکی، بیان کرد: متاسفانه تعداد زیادی از تابلوها و علائم راهنمایی تخریب و به سرقت رفته است، که این امر موجب نا ایمن شدن معابر می شود و می تواند جان انسان ها را به خطر اندازد.

اخلاقی با بیان اینکه  نصب تابلوهای موجود در معابر بر اساس نیاز سنجی و مطالعه موقعیت مکانی صورت گرفته است، بیان کرد: فقدان وجود برخی تابلوها باعث کاهش تسلط و دید رانندگان و اغلب رانندگان ناآشنا به معبر شده و در نتیجه موجب خطرات جبران ناپذیری می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد:  یکی از دلایل کمبود تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی همین مساله سرقت آنهااستکه جدا از خسارت به بیت المال ، تهدیدی جدی برای جان مردم است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره  به تعیین مجازات برای متخلفین در این امر، تصریح کرد: برابر ماده ۶۸۷ قانون مجازات اسلامی کشور مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ ، به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد شد.اخلاقی در پایان نیز بیان کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود در حفظ و نگهداری علائم و تجهیزات ترافیکی که برای ایمنی آنان در سطح شهر نصب شده کمال دقت را داشته و در صورت مشاهده هرگونه نقص و خرابی و سرقت علائم و تجهیزات ترافیکی مراتب را به سامانه پیامکی سازمان به شماره ۳۰۰۰۰۷۶۱۷۶۱ اطلاع دهند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو