سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

سامسونگ وجود ایراد در نمایشگر گلکسی S24 اولترا را رد کرد؛ حالت Vivid عمداً تغییر کرده است

گلکسی S24 اولترا نسبت به گلکسی S23 اولترا ارتقاهای زیادی دارد، اما صفحه‌نمایش آن در حالت Vivid ضعیف عمل می‌کند. حالا سامسونگ گفته است که این امر یک نقص نیست و عمداً این حالت را تغییر داده است. بااین‌حال کاربرانی که رنگ‌های شاداب گلکسی S23 اولترا را می‌پسندند، ممکن است همچنان از این تغییر ناراضی باشند. در گلکسی S24 اولترا وقتی از حالت Vivid استفاده می‌کنید، متوجه تفاوت چندانی با حالت معمولی در رنگ‌های ...

گلکسی S24 اولترا نسبت به گلکسی S23 اولترا ارتقاهای زیادی دارد، اما صفحه‌نمایش آن در حالت Vivid ضعیف عمل می‌کند. حالا سامسونگ گفته است که این امر یک نقص نیست و عمداً این حالت را تغییر داده است. بااین‌حال کاربرانی که رنگ‌های شاداب گلکسی S23 اولترا را می‌پسندند، ممکن است همچنان از این تغییر ناراضی باشند.

در گلکسی S24 اولترا وقتی از حالت Vivid استفاده می‌کنید، متوجه تفاوت چندانی با حالت معمولی در رنگ‌های نمایشگر نمی‌شوید. بسیاری از کاربران گمان می‌کردند که این امر یک نقص باشد؛ اما براساس گزارش Teknófilo، سامسونگ او میگوید که این حالت برای ارائه یک تجربه طبیعی‌تر تغییر کرده است و نباید آن را نقص تلقی کرد.

نمایشگر گلکسی S24 اولترا در حالت Vivid

نمایشگر گلکسی S24 اولترا

در نگاه اول، گلکسی S24 اولترا بسیار شبیه مدل قبلی خود به نظر می‌رسد؛ درواقع سامسونگ خواسته است تا تغییری در فرمول موفق خود ایجاد نکند و روی همان طراحی متمرکز باشد. البته در پرچمدار جدید این شرکت شاهد تغییراتی متنوعی بوده‌ایم؛ صفحه نمایش کاملاً تخت، قاب تیتانیومی و آپشن های هوش مصنوعی از اصلی ترین ارتقاهای این گوشی هستند.

بااین‌حال گزارش‌های اولیه کاربران حاکی از آن بود که نمایشگر این گوشی در مقایسه با گلکسی 23 اولترا رنگ‌های مُرده‌ای دارد. کارشناسان فکر می‌کردند که سامسونگ این مشکل را با یک آپدیت نرم‌افزاری برطرف کند، اما اکنون این شرکت او میگوید رنگ‌ها را عمداً به این صورت تغییر داده است تا طبیعی‌تر باشند. همچنین ظاهراً شیشه Gorilla Armor نیز در این امر دخالتی ندارد.

این شرکت او میگوید :

«ما رنگ‌ها و روشنایی سری گلکسی S24 را تنظیم کرده‌ایم تا دید دقیق‌تر و راحت‌تری در حین استفاده ارائه دهیم. برخی تغییرات در فناوری نمایشگر ایجاد شده است تا تجربه مشاهده طبیعی‌تری فراهم گردد، پس کاربران ممکن است متوجه تفاوت در عمق رنگ در مقایسه با ‌گوشی‌های قدیمی شوند.»

با آنکه این امر عمدی است، اما همچنان کاربرانی که به رنگ‌های شاداب Vivid پرچمداران قبلی سامسونگ عادت کرده‌اند، از حالت جدید S24 اولترا ناراضی هستند. بااین‌حال به نظر نمی‌رسد که سامسونگ بخواهد این حالت را با آپدیت نرم‌افزاری تغییر دهد.

خبرکاو