سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

سامسونگ دستاوردهای بزرگ عکاسی در نور کم را برای گلکسی S24 اعلام می کند – اما ما قانع نشده ایم

(اعتبار تصویر: فیلیپ برن / آینده) مگر اینکه در چند ماه گذشته زیر سنگ زندگی کرده باشید، می دانید که مجموعه دوربین های سری گلکسی S24 سامسونگ از هوش مصنوعی استفاده زیادی می کند. چیزی که ممکن است ندانید این است که چگونه پردازش هوشمند می تواند از جنبه های چالش برانگیزتر عکاسی با گوشی مراقبت کند: عکس هایی در نور کم. سامسونگ با تمجید از محاسن «ProVisual Engine» مبتنی بر هوش مصنوعی خود، نشان داد که گلکسی اس ...
سامسونگ گلکسی اس 24 در رنگ بنفش <a href= از پشت" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/NAak9fo583nmyCh5H7oFr5.jpg">
(اعتبار تصویر: فیلیپ برن / آینده)

مگر اینکه در چند ماه گذشته زیر سنگ زندگی کرده باشید، می دانید که مجموعه دوربین های سری گلکسی S24 سامسونگ از هوش مصنوعی استفاده زیادی می کند. چیزی که ممکن است ندانید این است که چگونه پردازش هوشمند می تواند از جنبه های چالش برانگیزتر عکاسی با گوشی مراقبت کند: عکس هایی در نور کم.

سامسونگ با تمجید از محاسن «ProVisual Engine» مبتنی بر هوش مصنوعی خود، نشان داد که گلکسی اس 24، گلکسی 24 پلاس و گلکسی اس 24 اولترا چگونه می‌توانند «شات عالی را در موبایل» ثبت کنند.

نکته اصلی این نیست که واحد پردازش عصبی پشت موتور بر روی کتابخانه ای از بیش از 400 میلیون مجموعه داده تصویری آموزش دیده است، فناوری هوشمند ظاهراً می تواند با چالش های رایجی که عکاسان با آن روبرو هستند، مانند شرایط کم نور، حرکت سریع مقابله کند. سوژه ها و پس زمینه های به هم ریخته یا اشیاء ناخواسته.

در بررسی سامسونگ گلکسی اس 24 ما متوجه شدیم که سیستم دوربین و پردازش هوش مصنوعی آن را به یک رقیب شایسته برای جایگاهی در فهرست بهترین تلفن های دوربین دار ما تبدیل می کند و ابزارهای هوش مصنوعی نسبتاً خوب کار می کنند. اما همیشه آیفون 15 را شکست نمی دهد و گوگل پیکسل 8 عکس های در نور کم را بهتر مدیریت می کند. که صحبت از آن شد، اجازه دهید ادعاهای سامسونگ در نور کم را تحلیل کنیم.

نور از شب

شرایط نور کم همیشه یکی از مشکلات عکاسان بوده است و این به ویژه در گوشی‌های هوشمند که از سنسورهای کوچک‌تری نسبت به بهترین دوربین‌های DSLR استفاده می‌کنند، مشهود است و در نتیجه نمی‌توانند نور کافی را برای عکس‌های دقیق ثبت کنند.

سامسونگ با دو برابر کردن اندازه فیزیکی سنسور دوربین تله‌فوتو در گلکسی اس 24 اولترا از 12.52 میلی‌متر به تقریباً 24.47 میلی‌متر، اعلام کرد که این سنسور 60 درصد پیکسل‌های بزرگ‌تری دارد که می‌تواند نور بیشتری را جذب کند، که به تصاویر زوم شده با جزئیات بیشتری تبدیل می‌شود.

یک پردازنده سیگنال تصویر تقویت‌شده با هوش مصنوعی و 30 درصد افزایش سرعت شاتر در مقایسه با گلکسی اس 23 را اضافه کنید، و سامسونگ ادعا می‌کند که کاربران می‌توانند تصاویر روشن‌تر و کم‌تر ثبت کنند، در حالی که جزئیات از سایه‌های تاریک و هایلایت‌های روشن خارج می‌شوند.

با این حال، فیلیپ برن، ویرایشگر ارشد تلفن‌ها، در آزمایش ما بيان کرد که عکاسی در نور کم در گلکسی اس 24 اولترا او را غافلگیر نکرده است و گوگل پیکسل 8 پرو نتایج بهتری به دست آورده است.

البته، اگر از عکس‌های کم نور در گلکسی اس 234 اولترا یا در واقع سایر مدل‌های گلکسی اس 24 راضی نیستید، می‌توانید از ویرایش ژنراتور مبتنی بر هوش مصنوعی برای ویرایش هوشمندانه آن‌ها مطابق میل قلبی خود بدون نیاز به هیچ موردی استفاده کنید. مهارت‌های فتوشاپ ، فقط به خاطر داشته باشید که می‌توانید بیشتر به یک تصویر مصنوعی تبدیل شوید تا یک تصویر پیشرفته.

در مورد سرعت شاتر، گلکسی اس 24 مطمئناً افتضاح نیست. اما ما متوجه نشده ایم که سریعتر از گوشی های رقیب اپل و گوگل در دنیای واقعی است. آزمایش‌های مداوم و زندگی با تلفن‌های گلکسی ممکن است این ویژگی‌ها را کمی بیشتر نشان دهد، اما احساس می‌کند سامسونگ ممکن است در اینجا کوهی را از یک تپه خال درست کند.

با این حال، با وجود یا شک و تردید، گلکسی اس 24 اولترا در صدر بهترین گوشی‌های اندرویدی و فهرست بهترین گوشی‌های ما قرار دارد، همینطور یک گوشی هوشمند قدرتمند با یک جفت خواهر و برادر بسیار خوب. و فرصتی برای به‌روزرسانی‌ها برای بهبود اوضاع وجود دارد، فقط کمی از تبلیغات سامسونگ استفاده کنید و فراموش نکنید که تلفن‌هایی مانند iPhone 15 Pro Max ، Pixel 8 Pro و OnePlus 12 همگی رقبای ارزشمندی برای عکاسی از گوشی‌های هوشمند هستند، البته با آپشن های عجیب و غریب خود. هم.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

کارکنان نویسنده، محاسبات موبایل

جیمز اید نویسنده TechRadar متخصص در تلفن و تبلت است که قبلاً از سال 2016 در Daily Mirror کار می کرد و اخبار و تحلیل ها را پوشش می داد.

جیمز دوست دارد با جدیدترین فناوری‌ها، به‌ویژه گوشی‌ها، به دلیل سرعت فوق‌العاده سریع توسعه‌شان، دست و پنجه نرم کند.

وقتی جیمز توسط دستگاه‌های مختلف احاطه نشده است و/یا در حین انجام دادن ابزارها با آن‌ها کار نمی‌کند، به کنسول‌های دستی علاقه دارد.

او تقریباً تعریف کتاب درسی یک گیک است که عاشق علمی تخیلی، کمیک، بازی و البته همه چیزهای فنی است. اگر فکر می کنید داستانی برای او دارید یا فقط می خواهید او را در Smash Bros به چالش بکشید، تماس بگیرید.

خبرکاو