متن خبر

سامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر، سیستم تشخیص چهره جدیدی توسعه می‌دهد

سامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر، سیستم تشخیص چهره جدیدی توسعه می‌دهد

اخبارسامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر، سیستم تشخیص چهره جدیدی توسعه می‌دهد
شناسهٔ خبر: 225701 -
خبرکاو:

ظاهرا سامسونگ داخل حال کار روی یک سیستم نسبتا جالب برای تشخیص چهره است که شامل دو دوربین زیر نمایشگر می‌شود. جزئیات مربوط به این فناوری اخیرا منتشر شده و حتی تصاویری از آن نیز به نمایش گذاشته شده است.

سامسونگ پتنت‌های مربوط به این فناوری را مارس سال گذشته برای KIPRIS (سرویس اطلاعات حقوق مالکیت معنوی کره) ارسال کرده، اما اسناد و تصاویر مربوط به آن اخیرا توسط یک نشریه هلندی به صورت عمومی منتشر شده است.

سیستم تشخیص چهره با دو دوربین زیر نمایشگر

ایده کلی این طرح نسبتا ساده است. با کمک دوربین‌های زیر نمایشگر، چندین تصویر از کاربر داخل زوایای مختلف گرفته می‌شود تا یک مدل سه بعدی از چهره او ایجاد شده و سپس از آن برای احراز هویت استفاده خواهد شد. سامسونگ داخل اسناد خود، به‌طور خاص به استفاده از دوربین‌های زیر نمایشگر اشاره کرده که داخل نوع خود می‌تواند جالب باشد.

غول فناوری کره‌ای، تاکنون داخل گوشی‌های تاشو گلگسی فولد از دوربین زیر نمایشگر استفاده کرده است. به همین دلیل، برخی شایعات حاکی از آن هستند که سامسونگ قصد دارد از این فناوری جدید داخل گوشی‌های تاشو آینده خود استفاده کند.

سامسونگ داخل پتنت خود چندان جزئیات زیادی ارائه نکرده است. با این حال، تصویری از یک گوشی معمولی داخل آن وجود دارد که دارای دو دوربین زیر نمایشگر است که یکی داخل بالا و دیگری داخل پایین دیده می‌شود.

از دیگر موارد ذکر شده داخل پتنت می‌توان به اندازه‌گیری اندازه مردمک چشم‌ها اشاره کرد. داخل این رابطه توضیح داده شده که اندازه مردمک چشم انسان باید بسته به شرایط نوری متفاوت باشد. این ویژگی زمانی کاربردی خواهد بود که به عنوان مثال کاربران از مواردی مانند تصویر یا ماسک برای فریب احراز هویت استفاده می‌کنند.

این ویژگی مطمئنا برای بسیاری از کاربران و طرفداران گوشی‌های سامسونگ جالب است، اما باید توجه داشت که داخل این مرحله، فقط یک مفهوم است و هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده از آن داخل یک محصول واقعی وجود ندارد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو